• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 982-1681-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان فارس مطرح کرد:

تلاش ثمربخش دولت برای رهایی ورزش روستایی از مهجوریت

مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: تلاش دولت برای رهایی ورزش روستایی از مهجوریت ثمر بخش بوده است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حیدرعلی کامیاب سه شنبه 17 اردی‌بهشت در مراسم آغاز عملیات اجرایی زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال دهستان خیر در شهرستان ارسنجان فارس، گفت: بخش عمده ای از شهروندان این استان را روستائیان و عشایر تشکیل داده اند از این رو نمی توان این جمعیت را در معادلات ورزش و جوانان نادیده گرفت .

وی هزینه کرد در ورزش را سرمایه گذاری برای سلامت مردم قلمداد و اضافه کرد: اگر امروز از ورزش حرف می زنیم از صنعتی سخن می گوییم که همه کشورهای توسعه یافته دنیا برای گسترش آن در تمام نقاط کشورشان برنامه مدون دارند .

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه ورزش عامل اتحاد،همبستگی، انسجام و افزایش غرور ملی است گفت: در توصیف سرمایه اجتماعی حاصل از ورزش همین بس که با حضور نماینده کشورمان در یک مسابقه بین المللی جمعیت زیادی نتیجه آن مسابقه  را از راههای مختلف دنبال می کنند .

کامیاب نتیجه برنامه محور بودن و توسعه زیر ساخت های ورزش استان طی 4 سال گذشته را خروج شهرهای فارس از لیست شهرهای کم تحرک وزارت بهداشت عنوان و اضافه کرد: این اتفاق در حالی به وقوع پیوسته است که در سال 92 سه شهر از استان فارس در فهرست 10 شهر نخست کم تحرک کشور حضور داشتند .

دبیر شورای عالی ورزش استان همچنین با اشاره به دردست ساخت بودن 5 زمین چمن مصنوعی و دو سالن ورزشی در روستاهای ارسنجان گفت: در کنار توسعه ورزش همگانی که منجر به کشف استعدادها در رشته های مختلف می شود، معتقدیم که در ورزش روستایی ارزش هاي فرهنگي کشورمان تجلي پيدا مي کند و می توانیم این ارزش ها را در قالب ورزش هاي سنتي به نوعي احيا و به نسل آينده و حتي در عرصه بين الملل معرفي کنیم .

کامیاب توسعه ورزش روستایی را یکی از بهترین راهبردهایی دانست که می تواند در کاهش آسیب‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مؤثر باشد و با انتقاد از رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان که استخر سرپوشیده این شهر را تاکنون افتتاح نکرده است، گفت: اگر می دانستیم اراده ای برای اتمام و به بهره برداری رساندن این پروژه وجود ندارد، خودمان یک استخر در این شهر احداث می کردیم ! .

وی با بیان اینکه  پرداختن به فعالیت های ورزشی مطلوب می تواند احساس آرامش، شادابی و امید به زندگی را بین اقشار روستایی افزایش ‌دهد، افزود: این حق روستائیان و عشایر است که از امکانات مناسب ورزشی تفریحی برخوردار باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: