• پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 982-4973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده ولي‌فقيه در فارس:

برتري سيستم‌هاي حقوقي و قضايي ایران در عرصه بين‌الملل اثبات شود

نماینده ولي‌فقيه در فارس خاطرنشان کرد: همانگونه كه در داخل بايد اعتماد عمومي نسبت به دستگاه قضايي و امر قضاوت وجود داشته باشد، بايد برتري سيستم‌هاي حقوقي و قضايي ما نيز در عرصه بين‌الملل نسبت به ساير  سيستم‌ها اثبات شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آيت‌الله لطف‌الله دژكام پنج‌شنبه ١٩ ارديبهشت در آيين تكريم و معارفه رؤساي سابق و جديد دادگستري فارس با بيان اينكه خداوند پيامبر را قاضي قرار داد، گفت: حكم اسلامي و قضاوت اسلامي بايد به عنوان شرط ايمان لحاظ شود .

وي با تصريح بر اينكه نقش قاضي عادل در محكمه همان علماي عدول پس از پيامبر ادامه دهند، افزود: نقش عالم عادل همان نقش پيامبر است و مابقي بايد تسليم او باشند .

امام جمعه شيراز ادامه داد: در آداب قاضي با وجود عالم بودن قاضي اما در فقه اسلامي تاكيد شده كه قاضي از حضور علما بهره‌مند باشد تا آنچه كه مي‌گويد كاملا متقن، محكم و قابل استناد باشد .

آيت‌الله دژكام كه معتقد است حركتي كه در دستگاه قضايي در طول ٤٠ سال گذشته ایجاد شده، حركتي رو به جلو بوده است، گفت: اما بايد توجه به فاصله و نقطه آرماني كه مسند رسيدن به خدا است، داشته باشيم .

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنين خاطرنشان كرد: قضاوت، شغلي سخت و پر دردسر است اما اجر آن نيز ويژه است .

به گزارش ایسنا، به دنبال انتصاب علی القاصی مهر به عنوان دادستان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی به عنوان رئیس کل دادگستری فارس منصوب شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: