• شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 982-1981-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

برای کار کردن تنها اراده لازم است

مدیرکل ورزش و جوانان فارس  با انتقاد از نگاه منفعلانه‌ای که به بهانه‌های واهی، خدمت رسانی به مردم را کند می کند، گفت: برای کار کردن در این مملکت فقط اراده لازم است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، حیدرعلی کامیاب در دیدار با فرمانده سپاه ثارالله شیراز افزود: بسیج یک سرمایه اجتماعی متعلق به مردم است و این سرمایه اجتماعی برای هیچ شخص و گروهی قابل انحصار نیست.

وی با محکوم کردن اقدام رئیس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران به عکس العمل به موقع جامعه ورزش همراه با دیگر اقشار جامعه، به این اقدام اشاره و اضافه کرد: برخی قدرت های خارجی از این حقیقت غافل هستند که چنین اقدامات و توطئه هایی مردم ایران را منسجم تر می کند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به شکل گیری هسته اصلی بسیج در روزهای آغازین پس از پیروزی انقلاب گفت: هیچ کس فراموش نمی‌کند که بسیج به عنوان یک سرمایه بزرگ اجتماعی به دور از هیاهو و ادعا در بسیاری از بزنگاه‌های تاریخی وارد عمل شد و خدمات بزرگی را برای کشور انجام داد .

کامیاب با انتقاد از خط کشی‌های سیاسی در مسیر خدمت رسانی به مردم، افزود: اگر خدمت کردن به مردم یک اصل باشد این اصل در غالب گروه و جناح‌های سیاسی محدود نمی‌شود .

وی با تاکید بر لزوم اتحاد همه گروه‌ها خاطرنشان کرد: اگر آینده کشور و جوانمان برایمان مهم است، باید به اتحاد فکر کنیم نه منافع فردی و گروهی .

دبیر ستاد ساماندهی امورجوانان استان فارس افزود: نباید فراموش کنیم که همه ما برای یک هدف یعنی سربلندی کشورمان کار می‌کنیم .

کامیاب همچنین  به نقش مساجد در پیوند دادن نسل جوان با آموزه‌های فرهنگی و دینی اشاره کرد و گفت: اداره‌کل ورزش و جوانان آمادگی همکاری‌های گسترده با مساجد خصوصا مساجد واقع در محلات آسیب پذیر را در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی دارد .

وی با تاکید بر لزوم نقش جوانان در جامعه، به اهمیت کارکرد مساجد در شکل گیری شخصیت جوانان اشاره کرد و افزود: تحولات روزافزون دنیای مدرن‌ و تهاجم فرهنگی در عصر جهانی‌شدن ازیک‌سو و تربیت دینی جوانان به‌مثابه‌ی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های فرهنگی اجتماعی ازسویی‌دیگر‌ اهمیت مسجد را در تربیت نسل جوان بیش ‌از پیش روشن کرده است .

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه باید برای جذب جوانان برنامه داشت، گفت: متاسفانه امروز تلقی بخشی از نسل جوانان از مسجد تنها عزاداری و گریه است در صورتیکه دین اسلام بر لزوم ایجاد شادی و نشاط در جامعه تاکید فراوان دارد .

کامیاب با بیان اینکه شادی همواره امری معنوی و واکنش توأم با رضایت انسان در مقابل اتفاقات است، بر لزوم توجه به خواست نسل جوان تاکید و خاطرنشان کرد: برخلاف ادعای برخی تفکرات که اسلام را دینی تک‌بعدی و دارای حزن و اندوهی پیوسته می‌دانند، ما معتقدیم که براساس اصل اسلام، این دیدگاه اشتباه است چراکه پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) در مورد اینکه چگونه ساعات زندگی خود را به شادی بگذرانیم، سفارشاتی کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: