• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-7574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست سازمان صمت فارس اعلام کرد:

پرداخت 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در فارس

سرپرست سازمان صمت استان فارس اعلام کرد که از ابتدای سال 97 تاکنون 13 هزار و 234 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان صمت استان فارس، فریبرز رضازاده در دویست و شصت و هشتمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس گفت: از ابتدای سال 1397 تاکنون  279 واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات رونق تولید به ارزش بیش از 10 هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است.

وی گفت: از کل واحدهای معرفی شده به بانک، 247 واحد به بخش صنعت و معدن 29 واحد به بخش کشاورزی و 3 واحد به بخش میراث فرهنگی و گردشگری مربوط است.

رضازاده گفت: برای رفع موانع تولید، 2 هزار و 279 مصوبه به تصویب کارگروه رفع موانع تولید فارس رسیده و 60 درصد آنها اجرایی شده است.

او در تحلیل فروانی مصوبات کارگروه یاد شده، گفت: از مجموع 2 هزار 279 مصوبه این کارگروه، امور بانکی و تسهیلات 60 درصد، امور زیربنایی 4 درصد، امور مالیاتی 25 درصد، تامین اجتماعی 10 درصد و سایر موارد هم یک درصد را شامل می‌شود.

رضازاده با اشاره به اینکه فارس از استان‌های موفق در پرداخت تسهیلات و برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است، گفت: فارس در میزان پرداخت تسهیلات بانکی در سال 97 رتبه چهارم را در کشور به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: بر اساس تفاهمنامه همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت صمت برای افزایش تولید و اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالاتر از 60 درصد تسهیلات ویژه ای برای بازسازی، نوسازی و سرمایه در گردش تخصیص یافته است. البته این تسهیلات مزایای وام های رونق تولید در خصوص عدم لحاظ چک برگشتی و بدهی معوق را ندارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: