• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-8174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پایان بازسازی ۲۰۷ خانه‌ی خسارت دیده از سیل شیراز/
خانه‌های گود گل‌کنان جابه جا می‌شود

 مراسم پایان بازسازی، بهسازی، نوسازی و تجهیز ۲۰۷ واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در محله سعدی شیراز با حضور استاندار فارس برگزار شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، استاندار فارس عصر دوشنبه 30 اردی بهشت در مراسم پایان بازسازی، نوسازی و تجهیز بخشی از واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل ششم فروردین در محله سعدی شیراز، گفت: در سیل اخیر حدود ۲۵۰ واحد مسکونی آسیب دید.

عنایت الله رحیمی افزود: در حال حاضر ۲۰۷ واحد با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان  بازسازی شده و ۳۶ واحد در دست تعمیر است که به اعتباری بیش از ۳۶۰ میلیون تومان نیاز دارد و ۷ واحد نیز به طور کامل تخریب شده که بازسازی آن در دست اقدام است .

وی با اشاره به اینکه اقداماتی نیز در خصوص تامین نیازهای معیشتی مردم منطقه انجام شده است، عنوان کرد: تامین لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه و تعمیر لوازم آسیب دیده از سوی گروه های مردمی، سازمان های مردم نهاد و خیرین انجام شده و نیک اندیشان مبالغ زیادی به این امر اختصاص داده اند .

  رحیمی با اشاره به اینکه جریان سیل در منطقه سعدی متاثر از بالا دست و منتهی الیه شمال و شمال شرقی سعدی است، عنوان کرد: مطالعات آبخیزداری در حال انجام است که این مطالعات شامل عملیات پخش سیلاب، ایجاد حوضچه های آرامش و ترمیم مسیلی که از این مسیر می گذرد و همچنین بازگشایی مسیر مسیل و تملک واحدهایی که در این مسیر قرار دارند  می شود .

استاندار فارس خاطرنشان کرد: قسمت های آب‌گیر در محله گود گل‌کنان نیز با استحصال اراضی اطراف محله سعدی جا به جا خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه ۴۶ واحد در محله سعدی به صورت مستقیم تحت تاثیر سیل قرار گرفت، گفت: اما به علت اینکه این بافت ریز دانه و نفوذ ناپذیر و ناپایدار است و این مشخصه های بافت غیر رسمی و ناکار آمد است، با توجه به قانون باز آفرینی شهری قسمت هایی زیادی از اطراف آرامگاه و گود گل کنان و کوچه منشعب از این محله به سمت آرامگاه باید در این جا به جایی مورد توجه قرار گیرد .

استاندار فارس همچنین به معضلات حقوقی در این منطقه اشاره و اضافه کرد: اراضی محله گودگل‌کنان وقفی بوده، ساخت و سازها بدون مجوز و اسناد مالکیت است که روند جا به جایی و تملک اراضی در معرض سیل را با دشواری‌هایی مواجه کرده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: