• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-8374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

اعلام نحوه اعمال معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی بخش صادرات

مدیر کل امور مالیاتی استان فارس از اعلام معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی بخش صادرات با توجه به مشخص شدن احکام مالیاتی قانون بودجه ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان فارس، ناصر هاشمی در جمع گروهی از فعالان اقتصادی استان فارس، گفت: اعمال هرگونه نرخ صفر و معافیت مالیاتی بابت صادرات کالا و خدمات نظیر صادرات کالاهای غیر نفتی، محصولات کشاورزی و مواد خام در صورتیکه ارز حاصل از صادرات مطابق مقررات بانک مرکزی به چرخه اقتصاد بازگردانده نشود برای عملکرد سال ۱۳۹۷ و همچنین سال ۱۳۹۸ قابل اعمال نخواهد بود.

هاشمی در خصوص استرداد مالیات ارزش افزوده، گفت: استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صادرکنندگان مذکور را منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور دانست.

وی اضافه کرد: پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه ی اقتصاد کشور بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

مدیر کل امور مالیاتی فارس به سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی (اجاره‌ای) اشاره و اضافه کرد: افرادی که از کارت بازرگانی سایرین استفاده می کنند، مورد شناسایی قرار گرفته و اقدامات لازم به منظور مطالبه مالیات از این مودیان در اجرای تبصره ماده ۱۵۷ قانون مالیات های مستقیم انجام می‌شود.

هاشمی یادآور شد: با توجه به احصاء جرایم مالیاتی در ماده ۲۷۴ قانون مالیات های مستقیم و سایر قوانین مرتبط نسبت به سوءاستفاده‌ی برخی اشخاص از کارت بازرگانی دارنده‌ی کارت‌ها، مراتب با شکایت این اداره کل در مرجع قضایی مطرح و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: