• شنبه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سفير اوكراين در ايران پيشنهاد داد:

راه‌اندازی خانه مشترك تجاري ايران و اوكراين

سفير اوكراين در ايران پيشنهاد راه‌اندازي خانه مشترك تجاري بين دو كشور در راستاي همكاري‌ها در شرايط فعلي داد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سرگئی بوردیلیاک شنبه چهارم خرداد در نشست خبري يك راهكاري عمومي براي حل همه مشكلات نيست، عنوان كرد: پيشنهاد مي‌كنيم در قالب خانه تجاري موانع را برطرف كرده و بر روي مسيرهاي حركت دو جانبه بررسي‌هاي لازم، انجام شود .

وي افزود: در خانه تجاري، شركت‌هاي اوكرايني كالاهاي توليد شده و محصولات مورد علاقه طرف ايراني را عرصه خواهند كرد و از سوي ديگر شركت ايراني نيز كالاهاي مورد مصرف اين شركت را ارئه مي‌كند .

سفير اوكراين در ايران خاطرنشان كرد: بعضي از كالاهايي كه مواد اوليه آن در ايران است و قابليت فرآوري دارد، فرآوري آن مي‌تواند در اوكراين انجام و صادرات نيز از اين طريق به اروپا انجام شود .

بوردیلیاک ادامه داد: پيشنهاد مي‌كنيم اين خانه مشترك تجارت در كشور اوكراين ثبت شود و دفاتر نمايندگي مشترك در دو كشور راه‌اندازي و مبادلات مالي آن براساس پول ملي دو كشور باشد .

وي تاکید كرد: شركت‌هاي صنعتي در چارچوب خانه تجارت شكل گرفته و با توليد كالاهاي خاص كمك كنند تا زمينه همكاري دو جانبه فراهم شود .

سفير اوكراين در ايران با بيان اينكه حامل دعوتنامه شهردار لووف اوكراين(پايتخت فرهنگي اين كشور) براي شهردار شيراز جهت خواهرخواندگي هستم، گفت: آمده‌ايم تا از شهردار شيراز دعوت كنيم تا دو شهر كهن و فرهنگي لووف و شيراز به عنوان خوهرخوانده، پيوند منعقد كنند .

بوردیلیاک در بخشي از سخنانش با اشاره به اينكه در حوزه توريسم و گردشگري، كشورهاي دنيا تجربيات ارزنده‌اي داشته‌اند و تلاش‌هاي زيادي براي معرفي جذابیت‌هاي كشورها در اين باره داشته‌اند، گفت: معتقديم اين مسير و جاده بايد دو طرفه باشد از يك طرف گردشگر خارجي بايد به فرهنگ و قانون ايران احترام بگذارد و از سوي ديگر ايراني‌ها بايد انعطاف پذيرتر نسبت به پذيرش توريست عمل كنند .

وي با بیان اینکه مردم اوکراین به صنایع دستی ایران علاقه‌مند هستند، تاكيد كرد که در بحث گردشگري و صنعت توريسم بايد به يك راهكار متعادل برسيم و در همان راستا همكاري‌هاي مشترك را آغاز كنيم .

سفیر اوکرایان در ایران با بيان اينكه روابط بين اتاق بازرگاني دو كشور بسيار نزديك است، تصريح كرد: در اين شرايط بايد مكانيزم‌هاي دقيقي براي ارتباط دو جانبه ايجاد و پيرامون جزييات آن بررسي‌ها انجام شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: