• شنبه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افزایش معاملات اردیبهشتی در بورس فارس!

بورس فارس؛ عکس آرشیوی.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با ارائه آمار معاملات اردیبهشت امسال و مقایسه آن با سال گذشته، از افزایش حجم سهام معامله شده خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، کرشمه ترابیان شنبه چهارم خرداد در جمع خبرنگاران گفت: اردیبهشت امسال، تعداد هزار و ۲۸۶ میلیون سهم در بورس منطقه‌ای فارس داد و ستد شد .

او با یادآوری اینکه اردیبهشت امسال بورس ۲۲ روز کاری را تجربه کرد، گفت: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده امسال نسبت به آمارمشابه سال گذشته نشان می‌دهد حجم سهام معامله شده ۸۰۵ درصد و ارزش ریالی معاملات ۳۸۱ درصد افزایش داشته است .

مدیر بورس منطقه‌ای فارس افزود: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ۱۵۶۲۲۱ میلیون ریال بوده است .

ترابیان ادامه داد: بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۴۸ درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۵۲ درصد به فروش سهام اختصاص داشته و در این مدت ۱۶۴۳ کد سهامداری جدید ایجاد شده است .

او گفت: در حال حاضر تعداد شرکت‌های استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ۲۳ شرکت است که از این میان ۵ شرکت در بازار اول، ۱۰ شرکت در بازار دوم و ۸ شرکت در فرابورس قرار دارند .

ترابیان همچنین خاطرنشان کرد: در یک ماهه اخیر ۲۶ شرکت کارگزاری خدمات لازم را به سهامداران و متقاضیان ارائه داده اند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی این مدت ۱۳۲ هزار و ۱۸۷ میلیون ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار ۶۰۰۸ میلیون ریال بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: