• دوشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز مطرح کرد:

اجرای طرح غربالگری سلامت با 112 پایگاه در شیراز

دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: طرح غربالگری سلامت با راه اندازی 112 پایگاه در استان فارس اجرایی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، دکتر عبدالرسول همتی از پیش بینی ۱۱۲ پایگاه موقت غربالگری به صورت سیار و ثابت برای ارایه خدمات غربالگری در محل های پرتردد شهرستان خبر داد و گفت: با حضور ۶۷۲ نیروی آموزش دیده، فشار خون مراجعه کنندگان پس از اندازه گیری، در وب سایت ویژه بسیج ملی کنترل فشارخون ثبت می شود .

وی افزود: همگام با اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون، از هفدهم خرداد تا پانزدهم تیر سال جاری غربالگری فشارخون تمامی افراد بالای ۳۰ سال در خانه های بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه های سلامت و پایگاه های پزشک خانواده اندازه گیری می شود .

او ادامه داد: پزشکان خانواده و مراقبان سلامت و بهورزان باید تمامی جمعیت تحت پوشش خود را فراخوان مجدد کرده و فشار خون آنها را در طی مدت بسیج ملی فشارخون اندازه گیری و در سامانه «سیب» ثبت کنند .

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: کارشناسان حاضر در پایگاه های غربالگری اندازه گیری فشارخون در تمامی بیمارستان های دولتی و خصوصی و کلینیک های تخصصی در تاریخ اجرای این بسیج ملی، فشار خون تمام افراد مراجعه کننده را اندازه گیری و در وب سایت ویژه بسیج ملی کنترل فشار خون ثبت می کنند .

دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در دانشگاه بیان کرد: تمامی مراحل اجرایی طرح به صورت الکترونیک است و تجهیزات و شاخص های موردنیاز پیش بینی شده است .

همتی یادآور شد: همه دستگاه های اجرایی، ادارات و سازمان ها برای همکاری در اجرای طرح بسیج ملی غربالگری کنترل فشارخون اعلام آمادگی کرده و ارایه خدمت غربالگری به کارکنان را در دستور کار خود قرار داده اند .

او از الزامات اجرای برنامه به آموزش نیروی های ارائه دهنده خدمات غربالگری اشاره کرد که از ابتدای خرداد این آموزش ها شروع و به صورت آبشاری در شبکه های بهداشت و درمان ادامه دارد .

معاون بهداشت دانشگاه افزود: بسته های آموزشی برای ارایه دهندگان خدمت و همچنین آموزش عموم مردم در خصوص اهمیت بیماری فشارخون بالا تهیه و طبق جدول زمانبندی، توزیع و اطلاع رسانی می شود .

دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اهداف مهم این بسیج ملی را آموزش عموم مردم در خصوص عوامل خطر ابتلا به فشارخون، میزان طبیعی فشارخون و عوارض فشارخون بالا عنوان کرد .

همتی از تمامی روسا و معاونان بهداشتی شبکه های بهداشت و درمان استان خواست تا تمام تلاش خود را برای استفاده از همه ظرفیت های موجود به کار ببرند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: