• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-1276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

هیئت رئیسه علوم پزشکی شیراز در مناطق سیل زده خانه می‌سازند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: در پی اعلام پویش ملی بهار همدلی، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حرکتی منسجم و یکپارچه، هزینه احداث یک واحد مسکونی در مناطق سیل زده کشور را تقبل کردند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پس از اعلام و ابلاغ رسمی راه اندازی پویش بزرگ ملی بهار همدلی از سوی وزیر بهداشت؛ دکتر کورش عزیزی گفت: از آنجا که ساخت و احداث مسکن در این مرحله از کمک های مردمی به مناطق سیل زده از اولویت بالا و اساسی برخوردار است، می توان پویش ملی بهار همدلی را طرحی هوشمندانه و کارشناسی شده دانست .

عزیزی افزود: بر این اساس، نشست های هم اندیشی زیادی با هدف استفاده از آرای دیگران و بهره وری از خلاقیت های همکاران برای جذب بالای کمک های دانشگاهی برگزار و پیشنهادات ارائه شده بررسی و تجمیع شد .

او با اشاره به سهمیه بندی وزارت بهداشت؛ بالاترین میزان انتظار جمع آوری کمک های نقدی در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را مربوط به علوم پزشکی شیراز دانست و گفت: بر اساس همین سهمیه بندی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز موظف به تهیه مبلغ سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان برای احداث ۱۲۵ واحد مسکونی در مناطق سیل زده کشور است .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در نشست اخیر هیئت رئیسه دانشگاه که با حضور رئیس و معاونان این مرکز عالی آموزش پزشکی برگزار شد، موضوع جذب و هدایت کمک های نقدی دانشگاه بررسی شد و در همین جلسه مصوب شد تا اعضای هیئت رئیسه دانشگاه به صورت داوطلبانه اقدام به تامین هزینه احداث یک واحد مسکونی در یکی از مناطق سیل زده کنند .

او افزود: تاکنون واحدهای مختلف تابعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به ویژه دانشکده های اقماری، اقدامات خلاقانه و خوبی را برای تامین کمک های نقدی همکاران و مشارکت هر چه بیشتر در این کار نیک اندیشانه به انجام رسانده اند .

عزیزی مشارکت داوطلبانه در پویش ملی بهار همدلی را شامل تمامی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه عنوان کرد و گفت: راه اندازی پویش ملی بهار همدلی حرکتی ماندگار، مانا و از مصادیق صالحات والباقیات است و از تمامی همکاران در رده های مختلف دانشگاه دعوت می شود کمک های نقدی خود را به هر میزان، به شماره حساب اعلام شده واریز کنند .

به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این حساب بانکی به عنوان حساب متمرکز و اختصاصی پویش بهار همدلی اعلام شده و تمامی وجوهی که از هر فرد حقیقی یا حقوقی به این حساب واریز شود، تنها برای خانه سازی و تهیه مسکن برای هموطنان آسیب دیده از سیل هزینه می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: