• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-3673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رجبی در دیدار دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز:

نگاه سیاه و سفید را در سیاست خارجه کنار بگذاریم

نماینده مردم شیراز در مجلس، اعتقاد دارد که با تحلیل صحیح رفتار برخی کشورهای به ظاهر متحد، در شرایط کنونی باید نگاه سیاه و سفید را در حوزه سیاست خارجه، کنار بگذاریم.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، فرج الله رجبی یکشنبه 12 خرداد در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز، گفت: شرایط کنونی و با تحریم های فعلی، همچنین با توجه به رفتارهای برخی کشورهای به ظاهر متحد، ثابت کرده است که در حوزه سیاست خارجه، باید نگاه سیاه و سفید مطلق را کنار بگذاریم.

وی با تاکید براینکه در شرایط و فضای کنونی، شخصا با مذاکره مخالف است و آن را خلاف عزت ملی می‌داند، گفت: به حتم در چند ماه آینده فضا مناسب‌تر خواهد شد؛ در این صورت، مذاکره شاید یک گزینه مناسب باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که جریان اصلاح طلبی باید مرزبندی شفاف و مشخصی با دیگر جریان ها داشته باشد و آن را ارائه دهد.

رحبی گفت: این دوره مجلس در برهه‌ای خاص با چندین بحران مواجه بود که هر کدام از بحران‌ها می‌توانست چالش جدی برای کل نظام باشد، اما با تلاش‌های این مجلس در کنار دولت این بحران‌ها مدیریت شد و بدون شک در آینده در مورد این مجلس قضاوت های بهتری خواهد شد .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی دوستان به اقدامات "ویترینی" و بدون پشتوانه اجرایی  متوسل شده‌اند، این آفتی جدی در حوزه عملکردی است.

رجبی همچنین در خصوص حجاب گفت: در بحث حجاب متاسفانه در طول ۴۰ سال گذشته اقدام اقناعی در زمینه تفکری انجام نشده و متاسفانه نگاه "جبری" برقرار بوده و نتایج هم برعکس بدست آمده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با برخوردهای جبری مخالفم و باید تلاش کنیم که نگاه اقناعی و تفکری را در این مقوله بکار گیریم.

رجبی همچنین دانشگاه و دانشجو را موتور محرک و تفکر جامعه دانست و گفت: براین اساس نگاه  و ایجاد فضای امنیتی در دانشگاه باید کنار گذاشته شود و در این خصوص اگر شاهد تغییر نباشیم وزیر باید پاسخگو باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: