• شنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-2474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل منابع طبیعی فارس اعلام کرد:

افزایش 3 برابری اعتبارات آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس از افزایش سه برابری اعتبارات طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس و طرح بوم سازگان زاگرس از محل صندوق توسعه ملی در سال 98 خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس شهرام منتصری شنبه 18 خرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه افزایش اعتبار در مرحله اولیه مورد تایید قرار گرفته است، گفت: باتوجه به اهمیت اجرای فعالیت‌های آبخیزداری امسال اعتباری نزدیک به 114 میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای فارس مصوب شده است.

منتصری افزود: این میزان اعتبار در قالب پروژه های مکانیکی و طرح های احیاء و توسعه جنگل‌ها، اصلاح و احیاء مراتع، پروژه های گشت و مراقبت، کاداستر اراضی ملی، تغییر الگوی مصرف سوخت، مستندسازی پروژه ها، آموزش و ترویج و احداث کمربند حفاظتی تصویب و تعیین شده است .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس اعتبارات تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری فارس در سال گذشته را بالغ بر 38 میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: از این میزان اعتبار نزدیک به 28 میلیارد تومان برای انجام فعالیت های سازه ای آبخیزداری در قالب 34 پروژه در 33 حوزه آبخیز و در سطح 23 شهرستان هزینه شده است .

وی افزود: خوشبختانه با حمایت های همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و مشارکت حداکثری مردم در اجرای پروژه‌های آبخیزداری شاهد نتایج مثبت و تاثیرگذار این پروژه ها در عرصه های منابع طبیعی فارس در سال گذشته بودیم .

منتصری اجرای طرح های بند خاکی پارسل خسویه داراب، کنترل سیلاب و آبخوانداری جورگ سپیدان، حفاظت خاک و آبخیزداری دشت برم کازرون، کنترل سیلاب و آبخوانداري بن دشت شهرستان زرین دشت را از مهمترین طرح های اجرایی فارس در حوزه آبخیزداری معرفی و خاطرنشان کرد: آبگیری و ذخیره 16 میلیون و 890 هزار متر مکعبی روان آب سالیانه از مهمترین اقدامات تاثیر گذار این طرح ها بوده است .

او ادامه داد: از ابتدای اجرای پروژه های آبخیزداری تاکنون بالغ بر 840 میلیون متر مکعب از سیلاب های مخرب و روان آب‌های سطحی ناشی از بارندگی ها بطور سالیانه مهار و این مسئله علاوه بر تغذیه آبخوان ها و چاه ها موجب کنترل سیلاب و تزریق تدریجی آن به حوزه های آبخیز و نیز به حداقل رسانیدن خسارات و خطرات سیلاب در مناطق زیر دست شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: