• یکشنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-2674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی افزایش 20 درصدی برداشت گندم در جهرم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم گفت: سطح زير كشت گندم در شهرستان جهرم سه هزار و 800 هكتار است و پیش‌بینی می‌شود امسال برداشت گندم در این شهرستان رشد 20 درصدی داشته باشد.

محمدرضا شهابی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس گفت: افزایش بارندگی در سال زراعی و استفاده از تجهیزات و فناوری نوین در افزایش برداشت گندم مؤثر بوده است.

وي اضافه كرد: پيش‌بيني مي‌شود كه امسال 18هزار تن گندم از سطح مزارع جهرم برداشت شود كه نسبت به سال گذشته 5 هزار تن افزايش دارد.

او با بیان اینکه متوسط تولید گندم در هر واحد سطح 5 تن است، گفت: مراكز خريد و قيمت تضميني خريد اين محصولات مشخص شده است .

شهابي ادامه داد: تدابير لازم براي تهيه و هماهنگي كمباين و ادوات و سوخت براي برداشت محصولات با مسئولين مكانيزاسيون استان و شهرستان براي برداشت به موقع محصولات صورت گرفته است .

به گفته شهابی قيمت خريد تضميني گندم از كشاورزان هر كيلوگرم يك هزار و هفتصد تومان تعیین شده است .

به گزارش ایسنا، استان فارس 222هزار هکتار سطح زیر کشت گندم دارد و برابر آمارها سال گذشته بیش از یک میلیون و 200 هزار تن گندم تولید کرده است.

فارس در حال حاضر رتبه چهارم تولید گندم کشور را داراست و پیش‌بینی می‌شود امسال برداشت گندم از مزارع این  استان به واسطه بهبود وضعیت بارندگی، 25 درصد رشد داشته باشد .

فصل برداشت گندم در استان فارس تا پایان مرداد ماه ادامه دارد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: