• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-3274-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاد کشاورزی فارس اعلام کرد:

افزایش نقاط پراکنش و تراکم حمله ملخ‌ در فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس اعلام کرد که هم‌اینک شاهد افزایش نقاط پراکنش و تراکم حمله ملخ‌ها در فارس هستیم به طوریکه 14 شهرستان این استان درگیر این آفت است.

محمدمهدی قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با اشاره به اینکه موج جدید حمله ملخ صحرایی به فارس براساس اعلام فائو، از امروز 20 خرداد آغاز می‌شود، گفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده این حمله که نسبتا سنگین است تا اوایل تیرماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: علی‌رغم اعلام و هشدار نسبت به حمله دسته‌جات میلیونی ملخ‌ها به فارس به ویژه در جنوب این استان اما خوشبختانه هنوز شاهد حمله شدید نبود‌ه‌ایم.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، موج جدید ملخ‌ها از کشور امارات وارد هرمزگان و حاجی آباد و استان فارس شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 14 شهرستان در فارس در معرض حمله ملخ‌ها قرار گرفته‌اند که سه شهرستان آن غربی و مابقی جنوبی است.

وی با بیان اینکه سموم به میزان کافی و مناسب در شهرستان‌ها وجود دارد و انبارها نیز تجهیز شده‌اند، عنوان کرد: سمپاش‌های دولتی و تعاونی‌های روستایی و باغداران نیز فعال هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: از ابتدای هفته جاری تاکنون دو جلسه مدیریت بحران در استان برگزار شده است و پیرو این جلسه و هماهنگی‌های بیشتر برای مبارزه با ملخ ها، امور عشایر و منابع طبیعی نیز سمپاش‌های خود را آماده کرده‌اند.

قاسمی با اشاره به استقرار دو فروند هواپیمای سمپاش در شهرستان‌های شیراز و داراب، گفت: در حال حاضر هواپیمای سمپاش داراب در حال فعالیت است.

وی همچنین با بیان اینکه مبارزه با ملخ‌ها از غروب هر روز آغاز می‌شود، یادآور شد که از ابتدای حمله ملخ‌ها تاکنون در وسعت 27 هزار هکتاری با آنها مبارزه شده که 121 هزار هکتار از این میزان مربوط به سال گذشته بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: