• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-1876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس:

مهارت آموزی نه انتخاب بلکه الزام است

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اعتقاد دارد که در عصر حاضر مهارت آموزی و توجه به آن در سطوح مختلف یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، محمد جامعی در بازدید از روزنامه خبرجنوب (چاپ شیراز) گفت: جامعه‌ی نیازمند فارغ التحصیلان دانشگاهی آچار به دست با پنجه‌های کارآمد است که بخشی از این رسالت را می توانند رسانه ها برعهده بگیرند .

جامعی با اشاره به رسالت و نقش مهم رسانه ها در جامعه، گفت: رسانه‌ها پل ارتباطی دانشگاه با اقشار مختلف مردم هستند و در این راه نیز رسالت سنگینی را بردوش دارند .

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس به معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشکده های 13 گانه آن در شهرستان های مختلف این استان پرداخت و گفت: روزنامه خبرجنوب با توجه به گستره انتشار و توزیع می تواند این دانشگاه را در راه رسیدن به اهداف خود که فرهنگ سازی مهارت آموزی در جامعه است، بیش از پیش همراهی و همکاری کند .

جامعی برای ارائه آموزش های فنی و تخصصی علمی به فعالان عرصه مطبوعات در زمینه چاپ و نشر و همچنین آموزش های مرتبط با استفاده از دستگاه های چاپی اعلام آمادگی کرد .

رئیس دانشکده شهیدباهنر شیراز گفت: همچنین برای تامین منابع انسانی و حل مشکلات فنی و تخصصی موسسه مطبوعاتی خبرجنوب در قالب انجام پژوهش های کاربردی آماده همکاری هستیم .

صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه خبرجنوب نیز گفت: آماده همکاری با دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس در راستای تبیین اهداف آموزشی این دانشگاه و فرهنگ سازی برای گرایش جوانان به سمت آموزش های فنی و مهارتی هستیم .

حسین واحدی پور با بیان اینکه روزنامه خبرجنوب به 40 سالگی رسیده است، افزود: به همین مناسبت نیز امسال ویژه برنامه ای را برگزار و به عنوان نخستین روزنامه نیز تور مطبوعاتی را اجرایی می کنیم .

واحدی پور گفت: با اجرای طرح تور مطبوعاتی به دنبال این هستیم تا اقشار مختلف مردم را با مقوله خبر، روزنامه نگاری و نحوه چاپ روزنامه آشنا کنیم .

مدیرمسئول روزنامه خبرجنوب افزود: در حال حاضر 22 خبرنگار در تحریریه این روزنامه مشغول فعالیت هستند و با برنامه ریزی انجام شده به دنبال این هستیم تا 365 روز سال حتی در روزهای تعطیل نیز روزنامه داشته باشیم .

وی گفت: این روزنامه با توجه به مشکلات کاغذ، نوروز نیز همانند سال گذشته موفق شد به عنوان تنها روزنامه کشور در ایام تعطیلات نوروز 98 نیز روزنامه را منتشر و در اختیار مخاطبان قرار دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: