• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-1976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

شناسایی حدود 19 هزار فرد در معرض خطر ابتلا به فشارخون بالا در فارس

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی   ۱۸ هزار و ۸۰۰ فرد در معرض خطر ابتلا به پرفشاری خون در فارس از آغاز بسیج ملی کنترل فشارخون تاکنون خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدرضا کریمی دوشنبه بیست خرداد در جمع خبرنگاران گفت: طی سه روز ابتدای اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با فشارخون بالا در استان فارس بیش از ۲۸ هزار مراجعه به ایستگاه های سیار و موقت ثبت شده است.

او با بیان اینکه تاکنون فشارخون ۱۱۰هزار نفر در فارس اندازه گیری شده است، گفت: از این تعداد ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر در معرض خطر پرفشاری خون بوده اند و همچنین دو هزار و ۱۰۰ نفر نیز به بیماری فشار خون بالا مبتلا بودند و از بیماری خود اطلاع نداشته اند .

کریمی با اشاره به راه اندازی ۶۷۰ ایستگاه سیار و ثابت اندازه گیری فشارخون تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: از زمان آغاز اجرای این بسیج ملی، بانوان در مقایسه با مردان بیشترین همکاری را داشته اند .

او گفت: ضروری است شهروندان مطلع باشند فشارخون بالا هیچ نشانه مشخصی ندارد و نیاز است افراد بالای ۳۰ سال به طور منظم فشار خود را اندازه بگیرند .

سخنگوی بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه بر اساس آمارها در استان فارس از هر چهار فرد بالای ۳۰ سال، یک نفر به بیماری پرفشاری خون مبتلاست، افزود: در کشور نیز از هر سه نفر، یکی به بیماری فشارخون بالا مبتلاست .

کریمی بالا رفتن سن را موجب افزایش خطر ابتلا به فشارخون بالا عنوان کرد و افزود: مردها قبل از ۶۵ سالگی بیش از بانوان به این بیماری مبتلا می شوند و بانوان بعد از ۶۵ سالگی بیش از مردان در معرض خطر ابتلا هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: