• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-3474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل منابع طبيعي فارس اعلام کرد:

افزایش تعداد و کاهش خسارت آتش‌سوزی‌ها در فارس

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس اعلام کرد که علی‌رغم افزایش تعداد آتش‌سوزی‌ها از ابتدای امسال تاکنون در این استان، اما میزان خسارت وارده و سطح درگیر شده با حریق، کاهش داشته است.

شهرام منتصری در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس گفت: امسال تعداد آتش‌سوزی‌های حادث شده در اراضی منابع طبیعی اعم از مراتع و جنگل‌ها بیشتر از سال گذشته بوده، اما متوسط سطح آسیب دیده از حریق و خسارات وارده، کمتر شده است.

او با بیان اینکه امسال متوسط سطح آسیب دیده در هر فقره آتش سوزی 2.15 هکتار برآورد شده است، گفت: این میزان سال گذشته 3.55 هکتار بوده است.

منتصری تاکید کرد که علت این کاهش خسارت و سطح آسیب دیده از حریق، حضور به موقع و سریع نیروهای منابع طبیعی و مشارکت دستگاه‌های مختلف و مردم در اطفاء حریق بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با بیان اینکه طی یکماه گذشته شاهد وقوع 38 فقره حریق در استان فارس بوده‌ایم، سطح آسیب و خسارت دیده از این تعداد حادثه آتش سوزی را 81.7 هکتار اعلام کرد.

منتصری گفت: در مدت مشابه سال گذشته تعداد 10 فقره آتش سوزی را در فارس شاهد بودیم که وسعتی بالغ بر 35.5 هکتار را در بر گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس خاطرنشان کرد که امسال شهرستان‌های فراشبند، کازرون و قیر و كارزين بیشترین تعداد حوادث آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها را داشته و علت وقوع و میزان دقیق خسارت وارده نیز در دست بررسی کارشناسانه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: