• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-3574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون استانداري فارس:

بهره‌برداري از١٣ واحد توليدي تا پايان دولت در فارس

معاون امور اقتصادي استانداري فارس با اشاره به بهره‌برداري از ١٣ واحد عمده توليدي استان با سرمايه گذاري ٢٦ هزار و ٥٠٠ ميليارد توماني تا پايان دولت فعلي، خاطرنشان كرد كه بهره‌برداري از اين واحدها اثري ارزشمند در جريان توليد و اشتغال فارس دارد که سه تا چهار واحد از اين تعداد تا پايان امسال به بهره‌برداري مي‌رسد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، يدالله رحماني چهارشنبه ٢٢ خرداد در آيين معارفه رئيس جديد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد: سوابق رئيس جديد سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس حاكي از حضور در حوزه‌هاي فني و تخصصي سازمان صمت است .

وي با ابراز اميدواري از اينكه در اين دوره از مديريت جديد سازمان فوق شاهد يك تحول جدي باشيم، خواستار استفاده رئيس جديد سازمان صمت فارس از توان كارشناسي و مديريتي مجموعه، تعامل با مديريت كلان استان، اجراي برنامه‌ها و سياست‌هاي دولت تدبير و اميد، تعامل با دستگاه‌هاي اجرايي و شركت‌هاي خدمات رسان، تعامل با توليدكنندگان و صادركنندگان و تعامل با تشكل‌هاي خصوصي و توسعه شركت‌هاي دانش بنيان و حمايت از آنها شد .

معاون امور اقتصادي استانداري فارس به ظرفيت‌هاي بالاي بخش معدن در استان اشاره و با بيان اينكه داراي  ٣٧ ماده معدني هستيم كه هم‌اينك ٢٣ مورد آن در حال فرآوري است، تاكيد كرد كه بايد از اين ظرفيت، حداكثر استفاده شود .

رحماني ادامه داد: سهم ارزش افزوده بخش صنعت و معدن در كشور ٣.٦ درصد است در حالي‌كه سهم اشتغال در اين حوزه ٩ درصد است كه بايد  تناسب در اين باره ايجاد شود .

وي با بيان اينكه طي چهار سال گذشته ٢٨٠ جلسه كارگروه رفع موانع توليد برگزار شده، گفت: در شرايطي كه دولت با محدوديت جدي مواجه است اما برگزاري جلسات موجب حل بسياري از اين مشكلات شده است .

رئيس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس نيز از مسئولان وزارتخانه صمت و و وزير متبوع جهت انتخاب مديري جوان از بدنه سازمان صمت فارس تشكر كرد و گفت: تبحر رئيس جديد سازمان مي‌تواند ما را در مسير درست و رو به توسعه قرار دهد .

سهراب شرفي ضمن اعلام آمادگي تشكل‌هاي تخصصي خانه صمت استان، خواستار تسريع در تفويض اختياراتي شد كه اخيرا توسط وزير صنعت، معدن و تجارت به خانه صمت ابلاغ شده است و تاكيد كرد كه اگر اين مهم در دستور كار قرار گيرد، بخشي از عقب ماندگي‌ها در قافله اقتصادي، جبران خواهد شد .

وي با تاكيد بر پرهيز از جزيره‌اي عمل كردن وزارتخانه‌ها در جهت تحقق اهداف، اظهار كرد: اگر يك اجماع حول يك هدف در دولت ايجاد شود، شاهد كاهش بخشي از مشكلات خواهيم بود .

رئيس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس ابراز اميدواري كرد كه در آينده شاهد كاهش جزيره‌اي عمل كردن در دولت براي تحقق رونق توليد باشيم .

نائب رئيس اتاق بازرگاني فارس نيز در اين مراسم خطاب به رئيس جديد سازمان صمت استان، بيان كرد: آنچه كه در دوره‌هاي قبل به خوبي در مبحث جانشين پروري اتفاق افتاده را در دستور كار قرار دهيد و در توليد مدير در سازمان متبوع، اهتمام كنيد .

صادق حميديان تصريح كرد: افتخار نيست كه در زمان توديع گفته شود كه از ظرفيت‌هاي قانوني استفاده نشده، بلكه انتظار استفاده از همه ظرفيت‌ها براي رونق توليد در استان است .

وي همچنين با بيان اينكه مشاركت بخش خصوصي و دولتي در سطح آموزش و پژوهش كم رنگ شده است، عنوان كرد كه ظرفيت خوبي در بخش خصوصي در برون سپاري مسائل آموزشي وجود دارد و لذا مي‌تواند در اين حوزه پيشقدم شود .

رئيس اتاق اصناف فارس نيز با اشاره به وجود ٢٩ اتاق اصناف شهرستاني، ٦١٠ اتحاديه و ١٦٠ هزار واحد صنفي در استان، تاكيد كرد كه دولت بايد حمايت ويژه‌اي از اتاق اصناف داشته باشد .

سيد محمود هاشمي با تصريح بر اينكه گاهي مواقع دولت توان بخش عظيم اقتصادي اتاق اصناف را ناديده مي‌گيرد، خواستار توجه جدي دولت به صنوف مختلف شد و گفت: از دولتي‌ها و حاكميت مي‌خواهيم تقويت اتاق اصناف را در دستور كار قرار دهند .

فریبرز رضازاده كه پيش از اين سرپرستي سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس را بر عهده داشت، بيان كرد: اگر همه سازمان‌ها از آرشيو خود، مديران را انتخاب كنند، رشد و پيشرفت سازمان مدنظر را رقم زده‌اند تا اينكه مديري خارج از مجموعه به سكان داري برسد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: