• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-3774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل استاندارد فارس اعلام كرد:

تدوين استانداردهاي گردشگري در فارس

مديركل استاندارد فارس اعلام كرد كه در راستاي تدوين استانداردهاي گردشگري در استان، تفاهم نامه‌اي بین اين اداره‌كل و اداره‌كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس منعقد خواهد شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مرتضي رهنما چهارشنبه ٢٢ خرداد در جلسه شوراي استاندارد استان كه با حضور رئيس سازمان ملي استاندارد ايران و استاندار فارس در شيراز برگزار شد، بيان كرد: يك‌هزار و ٤٠٠ واحد توليدي و خدماتي در استان فارس تحت پوشش اداره‌كل استاندارد قرار دارد كه ١٥ درصد از آنها تقاضاي استاندارد تشويقي را داده‌اند .

وي با بيان اينكه فارس به لحاظ توليد، جزو رده‌هاي بالاي كشور محسوب مي‌شود، افزود: فارس در بخش بازرسي، نمونه برداري و انجام آزمون نيز جزء استان‌هاي پركار و فعال كشور است .

مديركل استاندارد فارس ادامه داد: علي‌رغم ركود در شرايط فعلي، اما ميزان برداشت از نمونه برداري‌هاي واحدهاي استاندارد در استان كاهش نيافته است .

رهنما به ارتباط دو سويه و موثر اداره‌كل متبوع با تشكل‌هاي خصوصي، مراكز علمي و اشاره و به تشريح برخي اقدمات اين اداره‌كل و موفقيت‌هاي حاصل شده در زمينه مصالح ساختماني و فعال سازي ظرفيت خالي براي استفاده واحدهای توليدي پرداخت .

وي اضافه كرد: از سال گذشته با نگاه مثبت استاندار فارس، اين امكان فراهم شده كه با مراجعه به استاندارد مجوز ظرفيت خالي براي استفاده واحدهاي توليدي صادر شود. سال گذشته ٥٦ مجوز و از ابتداي سال جاري تاكنون نيز  ٢٦ مورد مجوز صادر شده است .

مديركل استاندارد فارس همچنين به ميز خدمت و ارائه خدمات الكترونيكي به ارباب رجوع در اين اداره‌كل هم اشاره و عنوان كرد: سازمان ملي استاندارد در زمينه ارائه خدمات الكترونيكي پيشرو است .

وی يادآور شد: در زمينه استاندارد آسانسور و وسايل بازي مشكلات عديده‌اي وجود داشت كه امروز با ارائه خدمات الكترونيكي بخش زيادي از اين مشكل، مرتفع شده است .

رهنما همچنين با يادآوري اين مهم كه تفاهم نامه‌هاي زيادي با مراكز علمي و آموزشي در استان به ويژه پارك علم و فناوري منعقد شده است، ابراز اميدواري كرد حضور رئيس سازمان ملي استاندارد ايران در فارس منشأ خير و بركت و قدم جدي در رونق توليد باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: