• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-2580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل ميراث فرهنگي فارس:

ثبت بين‌المللي خاتم شيراز تا پایان امسال اجرايي مي‌شود

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس اعلام كرد كه تا پايان امسال ثبت بين‌المللي خاتم شيراز و ثبت ملي شهر شيراز  سال اجرايي مي‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مصيب اميري پنج‌شنبه ٢٣ خرداد در آيين روز جهاني صنايع و تجليل از پيشكسوتان و فعالان اين حوزه در شيراز با بيان اينكه صنايع دستي يكي از حوزه‌هاي تاثيرگذار در تحقق رونق توليد و شعار سال است، افزود: يكي از برنامه‌هاي اساسي اداره‌كل ميراث استان در سال جاري، پرداختن به آموزش در اين حوزه است .

وي همچنين با بيان اينكه پيش‌بيني شده كه تا پايان امسال بيش از سه هزار نفر در حوزه صنايع دستي آموزش‌هاي لازم را فرا گيرند، گفت: احياي دو رشته منسوخ شده صنايع دستي از جمله اقداماتي است كه در دستور كار قرار گرفته است .

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس يكي از اقدمات مهم در حوزه صنايع دستي را ايجاد بازارچه‌هاي فصلي دانست و با بيان اينكه اين مهم تا پايان امسال در دستور كار است، از برپايي بزرگترين نمايشگاه صنايع دستي كشور ٢٦ آذر در شيراز خبر داد .

اميري ادامه داد: ارائه تسهيلات به فعالان اين حوزه امسال هم در دستور كار قرار خواهد گرفت .

وي خاطرنشان كرد: در سطح استان فارس و شهر شيراز برخي خانه‌هاي تاريخي در اختيار ما قرار دارد كه تا پايان سال شش خانه از مجموع خانه‌ها، در اختيار هنرمندان جهت رونق توليد قرار خواهد گرفت .

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس خواستار حمايت از تعاوني‌هاي صنايع دستي شد و گفت: تفاهم نامه‌هايي با دستگاه‌هاي مختلف در دستور كار قرار گرفته است .

همتي، مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي صنايع دستي فارس نيز در اين جلسه با بيان اينكه تا ٢٠ خرداد سال ٩٩ اتفاقات خوبي در اين حوزه رقم خواهد خورد، خواستار حمايت و تكريم از مستمري بگيران و از كار افتادگان صنايع دستي، اختصاص بودجه پيش‌بيني شده دولت حاصل از درآمدها به خريد كالاي صنايع دستي، اعمال بيمه صنعتگران و معافيت ارزش افزوده شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: