• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-2980-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره امور قرآنی آموزش و پرورش فارس خبر داد:

رقابت دانش‌آموزان قرآنی فارس در روزهای پایانی خرداد

رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت آموزش و پرورش استان فارس اعلام کرد که مرحله کشوری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی در استان فارس در روزهای 29 و 30 خرداد، برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صدرالله زین‌العبادی شنبه 25 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: در  مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فارس، قریب به 940 دانش‌آموز قرآنی شرکت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه 440 دانش‌آموز دختر و 500 دانش‌آموز پسر در این دوره از مسابقات قرآنی حضور دارند، گفت: زمان مسابقه دانش‌آموزان دختر 29 خرداد است که در 2 بخش آوایی و پژوهشی رقابت خواهند کرد.

زین العبادی با بیان اینکه رقابت دانش‌آموزان پسر روز سی‌ام خرداد برگزار می‌شود، گفت: بخش آوایی دختران شامل قرائت، ترتیل، حفظ عمومی، حفظ ویژه و بخش پژوهشی دختران شامل؛ انشای نماز، احکام، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و تفسیر قرآن است.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان پسر البته در بخش آوایی، علاوه بر رشته‌های ذکر شده برای دختران، در دو رشته مداحی و اذان با هم رقابت می‌کنند.

رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت آموزش‌وپرورش فارس گفت: در پایان این مسابقات هشتاد دانش‌آموز منتخب دختر و پسر به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

زین‌العبادی خاطرنشان کرد که مرحله کشوری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان، هفته دوم تیر و هفته اول مرداد امسال به میزبانی شهرهای زنجان و مشهد مقدس، برگزار خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی آموزش و پرورش فارس گفت: مرحله منطقه‌ای سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در فارس با حضور حدود 10 هزار دانش‌آموز در 14 منطقه برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: