• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-6473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده ولي فقيه در فارس خواستار شد:

تسريع در عملياتي شدن طرح جامع سومین حرم اهل بيت(ع)

نماينده ولي‌ فقيه در فارس خواستار تسريع در عملياتي شدن طرح جامع سومین حرم اهل بيت(ع) به عنوان يك مطالبه ملي شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آيت‌الله لطف‌الله دژكام يكشنبه ٢٦ خرداد در نشست شوراي هماهنگي برزگداشت دهه كرامت كشور در شيراز، گفت: امروز دهه كرامت در ماه ذي‌القعده در جامعه ما جا افتاده و درون كشور استقبال خوبي از اين مسئله مي‌شود .

وي با اشاره به موضوع توسعه حرم شاهچراغ(ع) در طرح جامع اين مهم را تكرار يك مطالبه به حق دانست و افزود: طرح جامع حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و شاه عبدالعظیم حسني در تهران به خوبی شكل گرفته است.

نماينده ولي‌ فقيه در فارس با بيان اينكه دسترسي زائران به اين حرم‌ها و توسعه حرمين مطهر در شهرهاي تهران، قم و مشهد به خوبي انجام شده است، ادامه داد: اين مهم در شيراز ديرتر و پس از سفر رهبري مطرح شده و در يك برهه زماني شايد آرام تر و با پذيرش توليت توسط آيت‌الله دستغيب، حركت قوي تري شكل گرفته اما اين نياز به كمك دارد .

آيت‌الله دژكام عنوان كرد: ممكن است وظايف بين دستگاه‌هاي مختلف نظام به درستي تبيين نشده باشد و تصوري پيش بيايد و اين كار زمين بماند، لذا بايد با مديريت اين موضوع به سرانجام برسد .

وي گفت: در سفر وزير راه و شهرسازي به شيراز، قول‌هايي داده شد اما تا عملياتي شدن آنها، راههاي زيادي وجود دارد .

امام جمعه شيراز همچنين با تصريح بر اينكه طرح جامع حرم متناسب با بين‌المللي بودن كلانشهر شيراز طراحي شود، گفت: اگرچه طراحي‌هايي هم انجام شده اما همكاري‌هاي لازم بين دستگاهي رخ نداده است .

آيت‌الله دژكام ادامه داد؛ توقع داريم در اين نشست به اين مسئله به عنوان يك خواسته ملي، توجه جدي شود .

امام جمعه خاطرنشان كرد: اگر بناست اين طرح به يك كار درون شهرستاني تبديل شود، طبيعي است كه به عمق و ابعاد مسئله توجه نشود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: