• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تعطیلی ۸ واحد تهیه و توزیع مواد غذایی غیر بهداشتی در شیراز

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز اعلام کرد که هشت واحد صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل رعایت نکردن مقررات بهداشتی در این شهرستان تعطیل شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دکتر احمد رضازاده سه شنبه 28 خرداد به خبرنگاران گفت: در پی نظارت کارشناسان بهداشت محیط بر مراکز حساس، دو کارگاه شیرینی پزی، یک نانوایی، دو رستوران، یک قنادی، یک مرکز عرضه لبنیات سنتی و یک مرغ فروشی به دلیل تخلف از موازین بهداشتی و بی اعتنایی متصدیان به اخطارها و تذکر بازرسان بهداشت محیط تعطیل شد .

او با بیان اینکه این مراکز به دلیل رعایت نکردن مفاد آیین نامه ماده ۱۳ مواد خوردنی و آشامیدنی و نداشتن مجوز بهداشتی از مرکز بهداشت تعطیل شد؛ به متصدیان توصیه کرد تا از آغاز فعالیت، مجوز مرکز بهداشت را دریافت کنند .

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط علاوه بر بررسی وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، نظارت ویژه ای بر سلامت مواد اولیه مصرفی به ویژه در مراکز حساس دارند و در صورت نیاز، اقدامات قانونی انجام می‌شود.

رضازاده از متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی خواست تا برای حفظ سلامت مصرف کنندگان، با رعایت موازین بهداشتی، از مواد اولیه دارای مجوزهای بهداشتی استفاده کنند و به شهروندان توصیه کرد که در صورت مشاهده موارد غیربهداشتی، موضوع را برای بررسی، به کارشناسان سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: