• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-7073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

واکنش دادستان شیراز به گزارش کمیته حقیقت یاب سیل:

نظر کارشناسی کمیته حقیقت یاب اعتبار قانونی ندارد

داادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در واکنش به انتشار گزارش کمیته حقیقت یاب شورای شیراز در خصوص سیل فروردین این شهر اعلام کرد که نظر کارشناسی این کمیته فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، در پی انتشار خبری منتسب به  کمیته حقیقت یاب حادثه سیل شیراز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: نظر کارشناسی کمیته حقیقت یاب شوراي شهر فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی است .

حیدر آسیابی گفت: با توجه به تشکیل پرونده قضایی نسبت به موضوع و رسیدگی در شعبه 8 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز طبق قانون مرجع تعیین هیأت کارشناسی تنها مرجع قضایی ذیصلاح بوده و مبنای تشخیص مقصرین نیز نظر هیأت کارشناسی منتخب مرجع قضایی است .

وی ضمن تأکید بر اینکه نظر کارشناسی کمیته حقیقت یاب فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی بوده  و انتشار آن فاقد هر گونه وجاهت قانونی است افزود: تذکر لازم از ناحیه دادستانی به کمیته مذکور داده خواهد شد .

دادستان شیراز همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به وصول نظریه هیأت پنج نفره کارشناسی 4 تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز هر کدام به میزان 25 درصد مقصر شناخته شده اند و نظریه هیأت کارشناسی در مرحله ابلاغ است .

وی افزود: در نظریه هیأت کارشناسی تعیین شده از سوی مرجع قضایی فقط شهرداری شیراز مقصر شناخته شده و در نظریه مذکور بجز شهرداری نامی از  نهاد یا نهاد های دیگر به عنوان مقصر برده نشده است .

دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: براساس نظر هیئت کارشناسی سه نفره قبلی سه نفر از شهرداران شیراز مقصر شناخته شده بودند که در نظریه هیئت 5 نفره این افراد به 4 نفر افزایش یافت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: