• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

تعیین پشتیبان برای شهرستان‌های مواجه با آفت ملخ

رئیس جهاد کشاورزی استان فارس گفت: علی رغم اینکه تنها 14 شهرستان فارس با هجوم ملخ به شکل مستقیم درگیر است اما برای مقابله با این آفت آمادگی برای هر شهرستان درگیر یک شهرستان پشتیبان تعیین شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی فارس، محمدمهدی قاسمی، چهارشنبه 29 خرداد در ستاد بحران ملخ استان فارس گفت: به تعداد شهرستان‌های درگیر با آفت ملخ، شهرستان معین در فارس انتخاب شده است تا در مواقع لزوم به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی حمایت کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های معین باید از تجربه شهرستان‌های درگیر در ارتباط با شناخت، نحوه مبارزه و چهارچوب کار مقابله با ملخ بهره ببرند، گفت: مدیران و کارشناسان شهرستان‌های معین باید در شهرستان‌های درگیر با آفت ملخ حضور پیدا کنند .

قاسمی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ها امکانات و تجهیزات همه دستگاه‌ها در هر شهرستان باید در اختیار جهاد کشاورزی به عنوان مدیر مبارزه با ملخ قرار گیرد، گفت: تاکنون تشکل‌های بخش خصوصی به خوبی همراهی کردند و برخی از ارگان‌ها نیز داوطلب مشارکت در این امر هستند.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با ملخ نیاز به بسیج همگانی دارد، کشاورزان استان فارس افرادی فهیم هستند که در امر مبارزه همراهی می‌کنند و ما باید قدردان این افراد باشیم .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: مدیریت حفظ نباتات به عنوان دبیرخانه مبارزه با ملخ، برای ایجاد وحدت رویه و بر اساس تجربیات به دست آمده چهار چوب جدید مبارزه ارائه دهد‌.

وی پایش مستمر سموم به کار برده شده در مبارزه با ملخ را ضروری دانست و افزود: مدیریت حفظ نباتات با همکاری مرکز تحقیقات علاوه بر تاثیرگذاری آفت‌کش روی ملخ ، اثرات منفی سم شامل سوزندگی محصول، از بین بردن حشرات مفید و دوره کارنس را به صورت دقیق و جزیی بررسی کنند .

قاسمی از همکاری خوب و شایسته همه دست‌اندرکاران مبارزه با ملخ قدردانی و اضافه کرد: برای پیگیری هر چه بهتر کنترل ملخ مدیران ستادی به عنوان مدیران معین در شهرستان‌های درگیر حضور پیدا می‌کنند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تاکید کرد که اخبار مربوط به ملخ صرفا از اداره روابط عمومی این سازمان دریافت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: