• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-7573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس اعلام کرد:

باسوادی بيش از 96 درصد افراد گروه هدف در فارس

استاندار فارس با بيان اينكه بيش از ٩٤ درصد افراد امروز جامعه باسواد هستند و فارس نيز در اين زمينه از ميانگين كشوري بالاتر است، خاطرنشان كرد: بيش از نود و شش درصد گروه هدف(سنين ١٠ تا ٤٩ سال) اين استان باسواد هستند .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، عنايت‌الله رحيمي پنج‌شنبه ٣٠ خرداد در جلسه شوراي سواد آموزي استان فارس كه با حضور معاون وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان نهضت سوادآموزي كشور برگزار شد، بيان كرد: دانايي سنگ زيربناي توسعه هر جامعه‌اي است كه مسير آن از علم و دانش مي‌گذرد .

وي به مقايسه آمار جامعه باسواد ايران پيش و پس از انقلاب پرداخت و افزود: بعد از انقلاب شتاب بالايي در امر سواد آموزي با توجه به اهداف ترسيم شده، ايجاد شد .

استاندار فارس ادامه داد: كمال گرايي در نهاد انسان‌ها نهفته است كه هدايت آن براي رسيدن به اين مهم از دانش مي‌گذرد .

رحيمي با بيان اينكه مؤلفه و مقوله‌هايی بر امر بيسوادي موثر است، خاطرنشان كرد: جامعه ما براي سواد آموزي ارزش بالايي قائل است و اكثر مردم جامعه تحصيل خود و فرزندانشان در اولويت قرار دارد و اگرچه با سختي‌هاي زيادي دست و پنجه نرم مي‌كنند اما براي سواد دار شدن فرزندانشان تلاش مي‌كنند .

وي همچنين يكي از علل بازماندن از تحصيل را فقر اقتصادي و اجتماعي دانست و گفت: انگيزه‌هاي مختلف اجتماعي هم مترتب بر اين موضوع است .

استاندار فارس عدم دسترسي به مراكز آموزشي، مهاجرت، جنگ و عدم آينده روشن تحصيلگردگان را از دیگر مؤلفه‌هاي مهم بيسوادي در كشور عنوان كرد .

رحيمي با تاكيد بر اينكه نيازمند راهبردهايي براي رفع اين نقصيه از جمله گسترش مراكز آموزشي و استفاده از پتانسيل‌هاي علمي، محيطي و اجتماعي هستيم، گفت: مي‌توان با استفاده از امكانات اندك محيطي به آموزش پرداخت .

استاندار فارس همچنین گفت: امروز بايد بر روي موضوع انگيزه و انگيزه‌ها كار كرد تا شاهد بهبود وضعيت سواد آموزي در استان باشيم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: