• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست تامین اجتماعی فارس:

بخشودگی جرائم بیمه کارفرمایان خوشحساب با هدف رونق تولید

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان فارس گفت: بخشودگی جرائم حق بیمه کارفرمایان خوش حساب در جهت بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کارگران و کارفرمایان برای رونق تولید  اجرا می شود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی استان فارس، محمد مصلایی گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و نیز مساعدت با کارفرمایان خوش حساب مدیون که به عللی نتوانسته اند حق بیمه کارگران خود را در موعد مقرر پرداخت کنند، طرح بخشودگی جرایم کافرمایان منطبق بر آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات در سال 98 مشابه سال گذشته اجرا می شود .

سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی فارس هدف از اجرای طرح بخشودگی جرایم را حمایت از کارگران و کمک به کارفرمایانی خوش حسابی است که در ایجاد بحران و عدم پرداخت حق بیمه مقصر نبوده و نوسانات ارزی و پدیده های طبیعی (زلزله و..) منجر به بدهی آنها به سازمان تامین اجتماعی شده است .

وی مهلت برخورداری از تسهیلات این طرح را تا تاریخ 13 شهریورماه اعلام و اضافه کرد: کارفرمایانی که دارای جرایم مربوط به  بدهی های قبل از 29 اسفند 1396 هستند می توانند با ارائه مدارک و مستندات ابرازی از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه ها و فرمانداری و بخشداری ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و نامه کمیته رفع موانع تولید نسبت به پرداخت و یا تقسیط بدهی قطعی شده خود اقدام کنند.

مصلایی همچنین در خصوص بدهی کارگاه‌هایی که در سال 97 به علت بروز یکی از موضوع های  مذکور دچار مشکل شده و مشمول پرداخت جرایم هستند، گفت: این کارفرمایان تا سه ماه از تاریخ وقوع دلایل ابرازی مهلت دارند تا نسبت به ارائه مدارک خود به شعب تأمین اجتماعی اقدام و از تسهیلات مقرر در بخشودگی جرایم بهره مند شوند .

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان فارس گفت: کارگاه‌های ورشکسته و تعطیل و پیمانکاران مشمول این طرح نیستند .

مصلایی با اشاره به تسهیلات این طرح گفت: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی خود را نداشته باشند، می توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوطه ارائه کنند، که در این صورت با تقسیط 12، 18، 24، 30، 36 به ترتیب از 100، 85، 75، 60 و 50 درصد بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: