• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-474-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مديرعامل آبفاي شيراز:

آب در شیراز هنوز نوبت‌بندی نشده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: هنوز برنامه‌ای برای نوبت بندی آب در شیراز نداریم، اما اگر شهروندان الگوی مصرف را رعایت نکنند، احتمال نوبت بندی وجود دارد.

الله‌بخش نظرپور در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، گفت: وارد شدن کولرهای آبی به مدار، مصرف آب را به شدت افزایش می‌دهد و اگر شهروندان توصیه‌های ارائه شده در مورد مصرف بهینه آب را رعایت نکنند، امکان افت فشار یا حتی نوبت بندی آب وجود دارد.

او با اشاره به اینکه احتمال نوبت بندی آب در غرب و جنوب شیراز بیشتر است، گفت: به شهروندان خصوصا ساکنان واحدها و مجموعه‌های آپارتمانی توصیه می‌شود که نسبت به ذخیره‌سازی آب در مخازن را مد نظر قرار دهند.

نظرپور با بیان اینکه حجم مصرف آب در زمان استفاده از کولرهای آبی به شدت افزایش می‌یابد، گفت: در فصل گرما به دلیل وجود کولرهای آبی، شاهد افزایش 25 درصدی مصرف آب هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد مردم شیراز برای سیستم سرمایشی از کولر استفاده می‌کنند، افزود: طبیعی است که در اوج گرما برخی از مناطق دچار افتی فشار و یا قطعی آب شوند.

مديرعامل آبفاي شيراز ادامه داد: توصیه ما این است که مردم ابتدا در مخازن به اندازه کافی آب ذخیره کنند، کولرها را در سایه قرار دهند و اگر دچار نشتی است آن را سرویس دهی کنند .

مدیرعامل آبفای شیراز ادامه داد: اگر مردم مانند سال‌های قبل در مصرف بهینه آب رعایت کنند، تابستان امسال بدون بحران و تنش کم‌آبی به پایان خواهد رسید .

نظرپور همچنین قطعی آب در برخی مناطق شیراز در هفته گذشته را رد نکرد و گفت: در برخی مناطق با وارد شدن حجم زیادی از کولرها به مدار با قطعی و فشار آب مواجه شده بودیم و طبیعی است در کلانشهری با جمعیت دو میلیون نفری، با افت فشار آب در فصل گرما روبه‌رو شویم .

مدیرعامل شرکت آبفا شیراز در پاسخ به علت رها شدن آب طی چندماه گذشته در خیابان زند شیراز، گفت: یک چاه جدید در محدوده میدان امام حسین(ع) حفر شده است و برای رسیدن آب چاه به سطح استاندارد مصرف، نیاز به رهاسازی آب هستیم.

نظرپور گفت: رهاسازی آب با هدف شست و شو، کاهش کلر آب و رسیدن آب به کیفیت مناسب، انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: