• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-2073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس تاکید کرد:

شفافیت در دستور کار ادارات قرار گیرد

استاندار فارس با اشاره بر لزوم انتشار آگهی مناقصات ادارات دولتی و روند آن در قالب یک سامانه، تاكيد كرد كه ترويج شفافيت در جامعه در دستور كار دستگاه‌هاي اجرايي قرار گيرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، عنايت‌الله رحيمي عصر چهارشنبه ٥ تير در جلسه شوراي اداري استان استان فارس با تاكيد بر لزوم ارتباط مثبت و دوسويه با مجموعه‌هاي نظارتي براي شفاف سازي و اعتمادسازي در جامعه توسط دستگاه‌هاي اجرايي، گفت: گاهي ممكن است اتفاقاتي از سرندانستن قانون حادث شود .

وی به ادارات تکلیف کرد که از ورود دستگاه‌های نظارتی استقبال کنند و گفت: در حال حاضر با كسري بودجه در دولت مواجه هستيم و بايد به گونه‌اي عمل كرد كه تحريم‌ها، فشاري بر معيشت مردم به ويژه اقشار آسيب پذير وارد نكند.

رحيمي همچنين بر صرفه جويي در هزينه‌ها، افزايش بهره‌وري نيروي انساني، توسعه دولت الكترونيك و استفاده بهينه از زمان و مكان در راستاي كاهش هزينه‌ها تاكيد كرد .

وي با بيان اينكه مردم انتظار جواب درست از ما دارند، گفت: اگر جواب "نه" است مي‌توان آن را با زبان درست و راهنمايي كامل جواب داد، اينكه هم نه و هم بله را از سر بي مهري و بي انگيزگي و بي مسئوليتي مطرح كنيم قابل قبول نيست .

استاندار فارس همچنين با بيان اينكه نظارت بر عملكرد بازار لازم و ضروري است و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید این موضوع را جدی بگیرد، گفت: اعتقاد داریم بازار ما اسلامی است لذا کسبه عدل و انصاف را رعایت می‌کنند؛ اما اگر کسی در این بازار تخلف کرد باید با او برخورد شود.

رحيمي در بخشي از سخنانش ضمن تبريك هفته قوه قضاييه، حمايت از توليد و اشتغال، ايجاد بسترهاي سرمايه گذاري سالم، كنترل بازار و برخورد با محتكرين، حقوق شهروندي،  اميد آفريني، تعامل فرهنگي و ايجاد زمينه لازم براي فرهنگ پذيري و جامعه پذيري براي جوانان و اقشار مختلف را از انتظارات مديريت ارشد فارس از رئيس كل جديد دادگستري برشمرد .

وي با تاكيد بر اينكه بايد بر مبناي نرم افزاري و عمل ايجابي حركت كنيم، گفت: برخوردهاي خشن و بگير و ببند در مباحث فرهنگي، جواب نمي‌دهد .

استاندار فارس همچنين ضمن قدردانی از موضع گيري شجاعانه رهبري در پيام به ترامپ در زمينه مذاكره با ايران، گفت: اين پيام موجب عزت و آبروي بيشتر جمهوري اسلامي شد .

رحيمي به توان دفاعي نظام جمهوري اسلامي ايران هم اشاره و بيان كرد: اين مهم برمبناي آموزه‌هاي ديني و با تكيه بر توان داخلي، چنان توان دفاعي را به رخ دشمنان كشيد كه هيمنه پوشالي آنها را ضعیفتر کرد.

استاندار فارس حرکت رئیس جمهور آمریکا در خصوص تحریم برخی از مسئولان ارشد جمهوری اسلامی را غیرمعقول و تاسف بار خواند و گفت: كسي كه خود را سردمدار حقوق بشر مي‌داند به گونه‌اي عمل کرد كه يك رهبر مذهبي جهاني را در ليست تحريم‌هاي خود قرار داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: