• یکشنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-2674-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیر سرمایه گذاری جهاد کشاورزی فارس اعلام کرد:

ثبت‌نام متقاضیان دریافت تسهیلات کشاورزی در سامانه سیتا

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: متقاضیان تسهیلات کشاورزی باید در سامانه سیتا به آدرس cita.maj.ir ثبت‌نام و سپس کارشناسان فنی شهرستان‌ها نسبت به تایید اعتبارات و پروژه‌های طرح اقدام کنند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمود کجوری افزود: برنامه تولید اشتغال وزارت جهاد کشاورزی  با تاکید بر ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق حرکت کشاورزی رایج به کسب و کارهای کشاورزی، با تمرکز بر تامین مالی زنجیره عرضه ارزش به جای فعالیت‌های مستقل و جزیره ای ارائه شده است .

وی گفت:در راستای تامین منابع مورد نیاز برنامه تولید و اشتغال از  منابع ملی اعتباراتی به استان تخصیص یافته ضمن این که در این خصوص و با استفاده از کمک های فنی و اعتباری استانی نیز منابعی برای تامین یارانه تسهیلاتی در قالب این بند قانون بودجه تجهیز گردیده است .

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی فارس خاطر نشان کرد: سهم بخش کشاورزی از یارانه ابلاغی امکان تامین مبلغ دو هزار و 145 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای طرح‌های باغبانی به میزان 925 میلیارد ریال و برای طرح‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی یکهزار و 220 میلیاردریال است که قرار داد عاملیت اعتبار استانی با رسته فعالیت باغبانی (با اولویت گلخانه)  و در صنایع تبدیلی و تکمیلی با بانک کشاورزی منعقد شده است .

کجوری اظهار کرد: نرخ سود تسهیلات بند الف تبصره 18 استانی بخش کشاورزی در رسته فعالیت‌های منتخب (همانند اعتبارات ملی) در رسته فعالیت باغبانی در مناطق محروم 7 درصد و در مناطق برخوردار 9 درصد است و در رسته فعالیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در مناطق محروم 12 درصد و در مناطق برخوردار 14 درصد است.

وی تاکید کرد: متقاضیان تسهیلات فوق الذکر می بایستی در سامانه سیتا به آدرس cita.maj.ir ثبت نام نموده سپس کارشناسان فنی شهرستان نسبت به تایید اعتبارات و پروژه‌های طرح اقدام می‌کنند و تایید نهایی توسط مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انجام گرفته و طرح ارسالی توسط واحد اجرایی تایید و ثبت شده و در کارگروه اقتصادی مطرح می‌شود و در حال حاضر متقاضیان در حال ثبت‌نام و واحدهای اجرایی در حال بررسی طرح‌های ارسالی از شهرستان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: