• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-2974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست:

برای رونق طبیعت گردی باید از توان جوامع محلی استفاده کرد

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، حمید ظهرابی در سفر به استان فارس از مناطق حفاظت شده بهرام گور، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان و سایت طرح احیا گوزن زرد ارسنجان بازدید کرد .

ظهرابی گفت: استفاده از توان جوامع محلی به منظور رونق طبیعت گردی و گردشگری طبیعی خصوصا در این مناطق به عنوان راهکاری مناسب برای ایجاد معیشتی پایدار در مقیاس محلی باید مد نظر باشد.

در این بازدید، جمعیت رو به رشد گونه‌ در خطر انقراض گور ایرانی و همچنین تهدیدات بالقوه منطقه بهرام گور و موضوع گسترش قلمرو و زیستگاه این گونه، مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به پتانسیل بالای حفاظتی، پیشنهاد الحاق و توسعه پارک ملی قطرویه مطرح شد .

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان، در بازدید از مجموعه پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان و محدوده طرح احیای گوزن زرد ایرانی شهرستان ارسنجان، بر ضرورت توسعه‌ی طرح احیای گوزن و همچنین ارتقای سطح منطقه شکار ممنوع کوه خم شهرستان ارسنجان تاکید کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: