• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-1480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

اعطای نخستین پژوهانه‌ی دکتر طاهری از سوی مرکز حافظ‌شناسی

شورای علمی‌پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، طرح ارائه ‌شده از سوی سعیده رضازاده را تصویب و نخستین «پژوهانه‌ی دکتر طاهری» را به وی اعطا کرد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، شورای علمی‌پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، پس از بررسی صلاحیت علمی افراد داوطلب و طرح‌های پیشنهادی در پیوند با حافظ، سعیده رضازاده را به‌عنوان «نخستین برنده‌ی پژوهانه‌ی دکتر طاهری»،  برای انجام طرح پژوهشی با عنوان «رفتارهای هنری حافظ با عناصر طبیعی» اعلام کرد .

به موجب اعطای این پژوهانه، رضازاده، از آغاز تیرماه ۱۳۹۸ متعهد شده است که ظرف مدت یکسال طرح پژوهشی خود به سرانجام برساند.

به گزارش ایسنا، با توجه به اهداف بلندمدّتِ مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، مبنی‌بر توسعه‌ی پژوهش‌های علمی در پیوند با حافظ و جذب و حمایت از پژوهشگران مستعد و توانا، در فروردین‌ماه ۱۳۹۸ تفاهم‌نامه‌ای بین دکتر کاووس حسن‌لی، مدیر مرکز حافظ‌شناسی-کرسی پژوهشی حافظ و دکتر زهرا طاهری، استاد دانشگاه ملی استرالیا، در قالب «پژوهانه‌ی دکتر زهرا طاهری» تنظیم شد .

براساس این تفاهم‌نامه دکتر طاهری، سالانه صدوبیست میلیون ریال به‌عنوان پژوهانه (گرنت)، در اختیار مرکز حافظ‌شناسی قرارمی‌دهند و مرکز حافظ‌شناسی سالانه یک نفر را در قالب قرارداد یک‌ساله یا دو نفر را در قالب قرارداد شش‌ماهه (به‌شرط داشتن طرح پژوهشی مورد پذیرش) به‌کار می‌گیرد .

مرکز حافظ‌شناسی در نظر دارد این پژوهانه را در اختیار دانش‌آموختگان دوره‌ی دکتری یا کارشناسی ارشد و هنرمندان واجد شرایط قرار دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: