• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شیراز:

شورا از تخریب خانه‌های تاریخی شیراز جلوگیری می‌کند

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای اسلامی از هرگونه تخریب خانه‌های تاریخی و میراثی در شیراز جلوگیری می‌کند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی شورای شیراز، نوذر امامی گفت: انتشار اوراق مالی اسلامی (اوراق مشارکت) در راستای بازآفرینی بافت فرسوده اطراف حرم حضرت احمدبن موسی(ع) بررسی شد .

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در طرح بازسازی ومقاوم‌سازی ساختمانها با هدف ارتقا سطح زندگی مردم در بافت تاریخی باید به اتصال گذرها به سوی حرم نیز توجه شود .

امامی، پروژه‌های گذر ذغالی‌ها، مجموعه زندیه، خانه های تاریخی اطراف حرم، احیای گذرهای تاریخی، آرام سازی ترافیک در چهار گذر احمدی، حسینی، آستانه و ۹ دی، احیای بازار وکیل شمالی، اجرای مرمت خانه تاریخی رجبعلی هوایی، احیای‌ کاروانسراهای روغنی، احمدی و گمرک را از جمله پروژه های احیا و بازسازی بافت تاریخی برشمرد .

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تکلیف شماره ۲۴ بودجه ۹۸ شهرداری، گفت: با توجه به اولویت بازنگری ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری، شهرداری مکلف است گزارش اقدامات را به صورت دوماهه به شورا ارسال و تا پایان شهریور ۱۳۹۸ جمع بندی بازنگری ضوابط را به منظور تصویب در مراجع مربوطه، به شورا ارائه کند .

امامی خاطر نشان کرد: عدم توجه به بازنگری ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری، گزاف‌خواهی و افزون‌طلبی مالکان را به همراه داشته است که باید نسبت به رفع این مشکل تدابیری اندیشیده شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: