• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پرداخت 665 فقره کمک‌ هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان فارس

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: در سه ماهه اول امسال 665 نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت این نهاد، کمک هزینه خرید جهیزیه و هدیه ازدواج دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد فارس، محمد بذرافشان بابیان اینکه ازدواج، نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و جامعه را تشکیل می دهد، گفت: اسلام به عنوان یک مکتب آسمانی ازدواج را نه تنها کاری محبوب و مقدس دانسته، بلکه جوانان را مؤکدا بدان توصیه کرده است .

وی پرداخت کمک ‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت را، از سرفصل‌های حمایتی مهم این نهاد برشمرد و افزود: مشارکت مردم و خیران در تأمین جهیزیه، موجب ترویج فرهنگ ازدواج در بین جوانان و کمک به نیازمندان می‌شود.

بذرافشان با بیان اینکه کمک ‌هزینه ازدواج ، در قالب کمک ‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان مشمول دریافت این خدمت  ارائه می شود، گفت: در 3 ماهه ابتدایی سال جاری، 665 فقره کمک هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان استان پرداخت شده است .

مدیر کل امداد فارس عنوان کرد: این میزان کمک هزینه ازدواج به منظور کمک به تامین جهیزیه نوعروسان و هدیه ازدواج فرزندان ذکور و همچنین ازدواج مجدد بانوان تحت حمایت کمیته امداد استان فارس پرداخت شده است .

وی در ادامه یادآور شد: در 3 ماهه ابتدایی سال 540  نوعروس، 75 نو داماد و 50 بانو جهت ازدواج مجدد، کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج با  اعتبار 26 میلیارد و 498 میلیون ریال دریافت کردند .

بذرافشان افزود: جهت تامین و پرداخت این میزان کمک هزینه، 19 میلیارد و 788 میلیون ریال از طریق اعتبار دولتی و 6 میلیارد و 710 میلیون ریال نیز از محل درآمد محلی و کمک خیران تأمین‌شده است.

مدیر کل امداد فارس در تصریح کرد: هر یک از نوعروس‌ها 4 میلیون تومان کمک‌هزینه خرید جهیزیه و هریک از نو دامادها 2  ‌میلیون تومان هدیه ازدواج دریافت می‌کنند. همچنین بانوان جهت ازدواج مجدد نیز 4 میلیون تومان و میزان دریافتی کمک هزینه ازدواج در مناطق محروم برای نوعروسان 5 میلیون تومان در نظر گرفته شده است .

بذرافشان گفت: زوج های جوان تحت حمایت این نهاد که فاقد شغل و دارای مهارت هستند، علاوه بر دریافت کمک هزینه ازدواج، از تسهیلات اشتغالزایی تا سقف 30 الی 50 میلیون تومان بهره مند می شوند.

مدیرکل کمیته امداد فارس همچنین گفت: برای ازدواج مجدد بانوان علاوه بر خدمات گفته شده، کمک هزینه اجاره و ودیعه مسکن و بیمه اجتماعی نیز ارائه می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: