• چهارشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-3674-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی فارس:

به ازای هر 5 خانواده یک واحد صنفی در کشور وجود دارد/
شرکت‌های پخش سود آور نیستند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با اشاره به فعالیت چهار میلیون واحد صنفی با مجوز و بدون مجوز در کشور، عنوان کرد: به ازای هر 5 خانواده یک واحد صنفی در کشور وجود دارد که این تعداد باعث شده فشار مضاعفی بر روی تولید کننده و مصرف کننده وارد شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، جمال رازقی چهارشنبه 12 تیر در سومین سمینار تخصصی صنعت پخش در جنوب کشور بیان کرد: طی سال‌های اخیر همکاری‌های فراوان و گسترده‌ای با شرکت‌های پخش داشته و داریم و این شرکت‌ها در بسیاری از مواقع اقدامات آنها موجب آزار و اذیت تولید کننده می‌شد.

وی با اشاره به اینکه در جهت توزیع بهتر کالا و جلوگیری از زیان تولید کننده‌های صاحب برند همواره مسئولیت پخش محصولاتشان را بر عهده می‌گیرند، افزود: اخذ مجوز وقت افراد و تولید کنندگان را تلف می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس ادامه داد: برای اخذ مجوز باید از کشور اقدام کنیم و در مرحله بعد روال اداری را در ادارات و سازمان‌های مرتبط در استان طی کنیم در نتیجه این مهم سبب هدر رفتن وقت می‌شود.

رازقی با اشاره به اینکه تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در سال‌های گذشته برای اخذ مجوز به ایستادن در صف‌های طولانی عادت کرده‌اند، ادامه داد: اگرچه پخش محصولات یکی از فرآیندهای زنجیره تولید محسوب می‌شود، بنابراین در این بخش از مسئولین و دست اندرکاران تقاضامندیم که با برداشتن موانع اقداماتی انجام دهند که موجب تسریع امور شود.

به گفته وی درخواست مجوز از ادارات و سازمان ها باعث می شود که یک مانع بر سر راهمان قرار دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه در بخش توزیع کالا باید ضابطه ایجاد کنیم، ادامه داد: مشکلات عدیده در شرکت های پخش موانعی را بر سر راه آنها قرار داده است.

رازقی خاطرنشان کرد: تولید کنندگان نمی‌توانند کالاهای خود را با قیمت دلخواه محصولاتشان را وارد بازار کنند.

وی با بیان اینکه مسئولین وزارت صمت باید در جهت حفظ حقوق تولید کننده و مصرف کننده فروشگاه‌های زنجیره‌ای را ساماندهی کنند، افزود: ایجاد سیستم ناهماهنگ در فروشگاه های زنجیره ای مشکلاتی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه سیاستگذار و دستگاه‌های دولتی با مسائل پیرامون تولید مشکل دارند، گفت: متاسفانه سیاستگذاران مشکلی با سیستم‌های واسطه گری و دلالی ندارند که این مهم سبب شده که 65 درصد مالیات کشور توسط تولید کنندگان پرداخت شود.

رازقی که معتقد است شرکت‌های پخش سود آور نیستند، گفت: نبود یک نرم افزار مناسب در این بخش مشکلاتی را برای شرکت‌های پخش ایجاد کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: