• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-3874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صمت فارس:

بخش خصوصی پیشران توسعه است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با تاکید بر لزوم حمایت کامل از حضور و فعالیت بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف، فعالیت این بخش را پیشران توسعه در کشور و راهکار اصلی برای رونق تولید دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حمیدرضا ایزدی شنبه 15 تیر در جلسه هم‌اندیشی با اعضای هیئت رئیسه تشکل‌های بخش خصوصی استان فارس، گفت: بهره‌مندی از ظرفیت و قابلیت های بالفعل و بالقوه بخش خصوصی باعث تصمیم گیری بهتر و مشارکت فعال‌تر آنها در رونق تولید و توسعه اقتصادی خواهد شد.

او بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی در فرآیند فعالیت‌های مختلف اقتصادی اعم از تصمیم‌گیری، اجرا و نظارت تاکید و خاطرنشان کرد: باید با اعتماد کامل به بخش خصوصی، انجام فعالیت‌های اقتصادی را تسهیل کرده، تسریع و تسری بخشیم.

ایزدی نقش تشکل‌های بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف را در پيشبرد اهداف اقتصاد مقاومتي غيرقابل انکار دانست و گفت: این مجموعه‌ها مي‌توانند چالش‌هاي موجود در راه تحقق اقتصاد مقاومتي را به فرصت تبديل کنند.

او در عین حال گفت: لازم است با کیفی سازی انواع تولیدات و توجه به برندسازی و توجه به تولید محصولاتی متناسب با ذائقه مشتریان داخلی و خارجی، ضمن رعایت دقیق حقوق مصرف کنندگان و تلاش برای کسب هرچه بیشتر اعتماد مردم، رونق تولید را زمینه‌سازی کنیم.

ایزدی با اشاره به نقش و جایگاه تشکل‌های بخش خصوصی فعال در حوزه تولید محصولات مختلف در ایجاد و حفظ آرامش نسبی در جامعه، اهمیت  راه اندازی اتاق فکر برای رونق و توسعه اقتصادی استان فارس تاکید کرد.

او گفت: عمده مشکلات واحدهای تولیدی و صنفی مواردی از قبیل  مسایل مالی و بانکی، بیمه ای و گاها مشکلات زیرساختی  است، بر همین اساس با تشکیل کارگروه رفع موانع تولید با روش‌های علمی و میدانی برای رفع موانع تلاش می‌کنیم.

در این جلسه روسا و اعضای هیئت مدیره خانه صنعت و معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، اتاق اصناف مرکز استان و روسای اتحادیه ها، صنعت پخش، اتاق تعاون و نظام مهندسی معدن و ... حضور داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: