• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-7614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره گردشگري شهرداري شيراز خبر داد:

همايش شيراز در گل نوشته‌هاي پارسه مرداد ماه برگزار می‌شود

سرپرست اداره گردشگري و امور زيارتي سازمان فرهنگي شهرداري شيراز اعلام كرد كه همايش شیراز در گل نوشته‌های پارسه مردادماه امسال با حضور راهنمايان گردشگري برگزار مي‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي نيري دوشنبه ١٧ تير در جمع خبرنگاران با بيان اينكه شهرهای ثبت جهانی گردشگران بسیاری را به خود جلب مي‌كنند، به روند ثبت شيراز به عنوان شهر خلاق ادبي اشاره و بيان كرد: پروپوزال كامل و جامع براي ثبت اين مهم ارسال شده است .

وي ادامه داد: در مجموعه پارک بعثت، سه دوره جشنواره شیراز شناسی برگزار شده و تلاش شده ظرفیت‌های اين كلانشهر بررسی شود .

سرپرست اداره گردشگري و امور زيارتي سازمان فرهنگي شهرداري شيراز همچنين از برگزاري سومین جشنواره شباهنگام خبر داد و گفت: در این برنامه بیش از ۵۰ کارشناس مجری تربیت شده و در هر کدام از برنامه‌ها بیش از ۱۵ سازمان مردم نهاد فعالیت مي‌كنند .

نيري ادامه داد: در موضوع عصرانه ادبی نيز بیش از يكهزار و ٥٠٠ کودک و نوجوان توانمند در حوزه ادبیات تاریخ با لهجه شیرازی، آيين ها‌  شیرازی را اجرا و تفسیر مي‌كنند .

وي به اجراي تورهای تخصصی مسجدگردي با عنوان آستان دوست هم اشاره و در اين باره گفت: مساجد بي نظيري در فارس و شیراز وجود دارد که کارکردهای خاصی دارند كه براي ساماندهي آنها اداره‌كل میراث فرهنگی فارس، بخش خصوصی و اوقاف استان همکاری کرده اند .

سرپرست اداره گردشگري و امور زيارتي سازمان فرهنگي شهرداري شيراز كه معتقد است علي‌رغم نكات مثبت طبیعت گردی و اکوتوریسم اما آسيب‌هايي هم متوجه اين حوزه در بخش رفتاري با طبيعت است، گفت: جشنواره‌هایی در مرداد امسال پيش‌بيني شده كه طبیعت فارس از منظر علمی و کارشناسی آموزش داده شود .

نيري با بيان اينكه گردشگران که با شركت در تور تخصصی دوچرخه سواری در بافت تاريخي در کوچه پس کوچه های بافت تردد می‌کنند و در سایت‌های مختلف پرزنت می‌شوند بايد رکورد مسابقه را هم رعایت کنند، گفت: اين مسير به رینگ دوچرخه سواری از سعدیه به سمت بافت هدایت خواهد شد .

سرپرست اداره گردشگری شهرداری شیراز، به اجراي مدل تور گردشگری راز سنگ سیاه به عنوان يكي از برنامه‌هاي در دستور كار اين سازمان هم اشاره كرد و گفت: به درستي صنعت گردشگری را معرفی نكرده‌ايم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: