• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-1576-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

برگزاری پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران به میزبانی دانشگاه شیراز

پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران به میزبانی دانشگاه شیراز طی روزهای چهارم تا هفتم شهریورماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دبیر پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران دوشنبه 17 تیر در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه نخستین کنفرانس ریاضی ایران به ابتکار دانشگاه شیراز در سال 49 برگزار شد، افزود: اکنون پس از نیم قرن، پنجاهمین کنفرانس باز هم به میزبانی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

فرشید عبداللهی ادامه داد: ‌اولین کنفرانسی که به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، پایه گذار انجمن ریاضی ایران به همت پروفسور جمال بهبودیان، مرحوم پروفسور منوچهر وصال و دکتر بهزاد بود.طی این سال‌ها اولین، پنجمین، پانزدهمین و بیست و هفتمین کنفرانس ریاضی ایران به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شده و امسال نیز جشن نیم قرن فعالیت انجمن ریاضی ایران که از انجمن‌های علمی موفق است نیز برگزار می‌شود .

وی در خصوص سیاست‌های کلان این کنفرانس هم گفت: خروج از فعالیت‌های سنتی و توجه ویژه به کاربردها و فناوری‌های نوین مانند ریاضیات صنعتی، نظریه اطلاعات کوانتومی، ریاضیات پزشکی، ریاضیات مالی  ونقش ریاضیات در کارآفرینی و دانشگاه‌های نسل سوم از جمله سیاست‌های اصلی این کنفرانس است .

دبیر پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران یادآور شد که تاکنون 792 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده و پیش‌بینی می‌شود که نزدیک به یکهزار و 200 نفر در برنامه‌ها، میزگردها و کارگاه‌های این کنفرانس شرکت کنند.

عبداللهی همچنین وجه تمایز این کنفرانس با مابقی کنفرانس‌ها را حضور دبیران و معلمان آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده دبیران آموزش و پرورش فارس در کنفرانس حضور پیدا می‌کنند و برنامه یک روزه شامل کارگاره‌های مدل سازی ریاضی، میزگرد بحث و بررسی کتب درسی با حضور مولفان و منتقدان و کارگاههای حل مسئله و بهبود روش تدریس برای انها اجرا می‌شود .

غلامحسن اسلام زاده، دبیر علمی پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران نیز در ادامه این نشست آنالیز ریاضی، جبر، هندسه، آنالیز ادبی، احتمال و کاربردها، معدلات دیفرانسیل، علوم کامپیوتر و کارآفرینی را از محورهای اصلی این کنفرانس عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کمیته علمی با حضور 30 تن از اساتید برجسته کشور تشکیل شده، افزود: در مدت چهار روز برگزاری کنفرانس 200 مقاله در قالب سخنرانی و 200 مقاله در قالب پوستر ارائه می‌شود .

دبیر علمی پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران خاطرنشان کرد: هفت سخنران مدعو از اساتید سرشناس داخلی و هفت استاد برجسته از کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان و جمهوری چک و ترکیه در این کنفرانس سخنرانی می‌کنند .

به گفته اسلام‌زاده پروفسور محمد مهدیان از محققان ارشد گوگل و خانم پروفسور ماریا کلاوا از زنان برتر جهان در حوزه صنعت و عضو هیئت مدیره مایکروسافت از جمله سخنرانان این کنفرانس خواهند بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: