• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-1676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مبادله تفاهمنامه بین حوزه‌‎های علمیه و آموزش و پرورش فارس

با حضور نماینده ولی فقیه، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران حوزه‌های علمیه فارس، تفاهمنامه همکاری در زمینه مسائل تربیتی و آموزشی، امضا و مبادله شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، نماینده ولی فقیه در استان فارس صبح دوشنبه 17 تیرماه در جلسه مبادله تفاهمنامه بین حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش فارس، گفت: اجرای این تفاهمنامه می‌تواند مفید و راهگشا باشد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام با اشاره به اینکه تفاهمنامه یادشده، 6 سرفصل دارد و برای آن کارویژه‌هایی تعریف شده است، گفت: براساس این کارویژه‌ها می‌توان اقدامات و فعالیت‌های خوبی انجام داد.

او گفت: باید این سرفصل‌ها از طریق اداره کل آموزش و پرورش به مدیران مدارس ابلاغ شود تا آنها مسئول اجرای آن شوند نه اینکه زحمت کار فقط به دوش یک ارگان باشد.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: این موضوع باید به سمتی پیش رود که کانون‌های طلاب برای تحقق سرفصل‌های تعیین شده، طراحی لازم را انجام داده و برای اجرای آن هم خلاقیت داشته باشند؛ چون با دانش‌آموزان کار می‌کنند و نوجوانان و جوانان ذهنی فعالتر از ما دارند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه فعالیت‌ها نباید دقیقا در شکل خاص مطرح شده در تفاهمنامه باشد، گفت: سرفصل مشخص است و یک کارویژه لازم دارد تا هدف اصلی محقق شود.

آیت‌الله دژکام در عین حال تصریح کرد که انجام این کار و تحقق اهداف نیازمند استفاده از طلبه‌هایی دارد که به لحاظ علمی سطوح لازم حوزوی را تمام کرده باشند.

او ادامه داد: طلبه هایی که آماده انجام کار هستند باید در اجرا و عملیاتی کردن این تفاهم نامه نقش ایفا کنند و در ادامه گزارش کار آنها را بررسی کنیم، نه اینکه همه زحمت‌ها روی دوش عده‌ای قلیل از همکاران در آموزش و پرورش یا مدیریت حوزه علمیه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه هر حوزه‌ای برای خود باید فعالیت و نوآوری داشته باشد، گفت: باید برای کمیته تشکیل شده، نقشی فعال و موثرتر داشته باشد تا در مسائل آموزشی و تربیتی، خصوصا با بحث سند انحرافی و خطرناک 2030، کاملا موثر و راهگشا باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: