• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-4374-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به روستاهای مرودشت

عکس ارشیوی است

وزیر نیرو کلنگ آغاز به‌کار طرح آبرسانی به 29 روستای شرق مرودشت و فاز یک طرح آبرسانی به شهر رامجرد و 17 روستای تابعه این شهرستان را به زمین زد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، کلنگ آغاز به‌کار طرح آبرسانی به 29 روستای شرق مرودشت و فاز یک طرح آبرسانی به شهر رامجرد و 17 روستای تابعه شهرستان مرودشت با حضور وزیرنیرو به زمین زده شد .

علی بوستانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس در حاشیه این مراسم اظهار کرد: به‌دلیل خشکسالی‌های اخیر و وضعیت خاص منابع آبی در سطح استان فارس در راستای رفع معضل و مشکلات آب شرب در روستا‌های شهرستان مرودشت در صدد هستیم تا با اجرای 56 کیلومتر خط انتقال، ساخت و بهره‌برداری از یک هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب با آبدهی حدود 81 لیتر بر ثانیه بتوانیم روستاییان در 29 روستای شرق شهرستان مرودشت را از نعمت آب شرب و بهداشتی پایدار بهره‌مند کنیم .

در این مراسم همچنین کلنگ فاز یک طرح آبرسانی به شهر رامجرد و 17 روستای تابعه با جمعیت بیش از هشت هزار نفر توسط وزیر نیرو به زمین زده شد .

همزمان با سفر وزیر نیرو به استان فارس طرح آبرسانی روستایی مجموعه ماهور شهرستان ممسنی با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید .

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی طرح آبرسانی روستایی ماهور از سال 95 با حرف چاه آهکی، برق‌رسانی به طول 350 متر، خط انتقال به طول 6 کیلومتر، تجهیز ایستگاه پمپاژ، ساخت مخزن بتنی دوباب به حجم 60 متر مکعب، آغاز شده است و با بهره‌برداری از این طرح 6 روستا با جمعیتی بالغ بر دو هزار و 359 نفر تحت پوشش این پروژه قرار خواهند گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: