• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-5673-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

اسحاق جهانگیری عنوان کرد:

اجرای مهمترین پروژه‌های آلومینیوم کشور در شهرستان لامرد

  معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مهمترین پروژه‌های آلومینیوم کشور در شهرستان لامرد فاررس با سرمایه‌گذاری چندهزار میلیارد تومانی در حال اجرا است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسحاق جهانگیری سه‌شنبه 18 تیر در حاشیه ورود به شهرستان لامرد بیان کرد: برنامه این سفر مختص به شهرستان لامرد و جهرم و برای بررسی مسائل این منطقه است و در اولین فرصت با برنامه‌ریزی استاندار به شیراز و  سایر شهرستان‌ها سفر خواهم گرد .

وی ادامه داد: در شهرستان لامرد طرح‌هایی مهمی که جزو مهمترین طرح‌های کشور و اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شوند، در حال اجرا است که پروژه الومینیوم از جمله آنها است که برای توسعه کشور به شدت به آن نیاز داریم .

معاون اول رئیس جمهور با تصریح بر این نکته که ظرفیت کشور محدود است و باید برخی مواد اولیه جهت تکمیل این پروژه از خارج از کشور وارد شود، گفت: به دلیل اینکه آلومینیوم انرژی زیادی مصرف می‌کند در اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس این صنعت پیشرفت کرده است .

جهانگیری ادامه داد: در ایران نیز با توجه به سابقه زیاد این صنعت نیازمند کارهای جدی تر هستیم؛ مهمترین طرح‌های صنعت الومینیوم در این شهرستان با سرمایه‌گذاری چند هزار میلیارد تومانی در حال اجرا است .

وی همچنین دلیل بازدید خود از این پروژه را طولانی شدن مدت زمان اجرا ذکر و خاطرنشان کرد: نیاز بود تا با بازدید مجدد از این پروژه مشکلات را حل و شاهد بهره‌برداری از آن تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده باشیم .

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: دو طرح پالایشگاهی و پتروشیمی هم در این شهرستان در حال اجراست که هر دو پروژه با حجم سرمایه‌گذاری چندهزار میلیارد تومانی نقش تعیین کننده‌ای در توسعه کشور دارند .

جهانگیری هدف از بازید از این طرح‌ها را تمرکز بر رسیدگی به عملیات اجرایی آنها در دو سال پایانی دولت عنوان کرد و گفت: پس از این بازدید به شهرستان جهرم سفر خواهم کرد و طی آن پروژه‌هایی چون آب آشامیدنی و نیروگاه برق مورد بازدید قرار خواهد گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: