• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 984-1481-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

برگزاری استاژ کاتاسبک شیتوریو ایران در شیراز

نماینده سبک شیتوریو ایران در استان فارس از برگزاری استاژ یک روزه کاتا ویژه بانوان سبک در شهرستان شیراز خبرداد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدجواد شلتوک کار چهارشنبه ۱۹ تیر در جمع خبرنگاران گفت: این استاژ با تدریس نجفعلی مقدم مربی اسبق تیم‌های ملی جوانان، امید و بزرگسالان کشورمان برگزار شد.

وی افزود: در این استاژ هنرجویان بانوی سبک شیتوریو ایران شهرستان شیراز چند کاتای پیشرفته سبک از جمله کاتای سوپارین پی را بازآموزی و نکات فنی این کاتارا از مقدم آموختند.

وی با این توضیح که کاتا به مجموعه حرکات کاملی که به طور دقیق انجام می‌شود و نمایش تکنیک ها و حرکات واقعی مربوط به سبک است گفته می شود، گفت: کاتا برای نمایش توازن و ظرافت حرکات یک کاراته‌کا طرح ریزی می‌شود.

نماینده سبک شیتوریو ایران، کاتای سوپارین پی را یکی از زیباترین کاتاهای کاراته عنوان کرد و افزود: کاتا یکی از ارکان مهم کاراته است که دستیابی به معنای روانی و فکری یک مبارزه صحیح و تمرکز فکر و تقویت مفاصل و ماهیچه برای بیشترین کارایی فیزیکی کاراته‌کا و پرورش انعکاس‌های سریع حرکتی و افزایش توانایی‌های واکنش لحظه‌ای در فرمان دفاع از خود را به هنرجو نشان می‌دهد.

شلتوک کار با تقدیر از طاهره اوجی نماینده بانوان سبک شیتوریو ایران در شهرستان شیراز، عنوان کرد: این استاژ با برنامه‌ریزی و هماهنگی این مربی بادانش و جوان و حضور تعدادی از هنرجویان رده‌بالای سبک در شهر شیراز برگزار شد.

مشاور فرهنگی مدیرکل ورزش و جوانان فارس خاطرنشان کرد: برگزاری استاژهای متعدد با حضور تمام هنرجویان سبک در استان از رده مبتدی تا پیشرفته در دو بخش کاتا و کومیته در تقویم ورزشی سبک شیتوریو ایران در سال جاری دیده شده است .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: