• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9714-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خبر داد:

نصب 68 دستگاه دوربین نظارت تصویری در معابر شیراز

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که از ابتدای امسال تاکنون تعداد 68 دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطع‌ها و معابر مهم این کلانشهر نصب و راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مجتبی زوربخش یکشنبه 23 تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همزمان با افزایش دوربین‌های نظارت تصویری، خرید و توسعه زیرساخت‌های مرکز کنترل ترافیک در دستور کار است، از خرید سرورهای نسل جدید در مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد ۱۴۰ دستگاه دوربین قابل بهره‌برداری وجود دارد که با راه‌اندازی دوربین‌های نظارت تصویری جدید مجموع دوربین‌ها به 208 دستگاه افزایش خواهد یافت .

وی تعداد دوربین‌های نصب شده ثبت تخلف سرعت را ۱۴۹ دستگاه اعلام و اضافه کرد: با احتساب این تعداد مجموع دوربین نصب شده در یکسال اخیر، به 357 دستگاه افزایش یافته است .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با بیان اینکه با خرید 77 دوربین نظارت تصویری وثبت تخلف نسل جدید دیگر نیز در دستور کار است، مجموع دوربین‌ها تا پایان شهریور امسال به 434 دستگاه قابل افزایش دانست و ادامه داد: هدف از اجرای این طرح نظارت بیشتر و بهتر بر مدیریت جریان ترافیک، ثبت ناهنجاری‌های ترافیکی از جمله سرعت غیر مجاز خودروها و توقف‌های ممنوعه است.

زوربخش مشارکت با بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار در توسعه سامانه‌های ثبت تخلف را یکی دیگر از اقدامات این حوزه عنوان کرد و افزود: پیش‌بینی ما این است در صورت توافق با سرمایه گذاران توانمند، میزان دوربین‌های ثبت تخلف بیش از 60 درصد افزایش خواهد یافت .

معاون شهرداری شیراز یادآور شد: با همکاری‌های دو جانبه انجام شده بین شهرداری شیراز و پلیس محترم راهور ۲ گیت ثبت تخلف در بلوار رحمت و کمربندی داری کد ثبت تخلف شده‌اند و این اقدام در راستای آرام سازی معابر شریانی سطح شهر تا دریافت کد سایر دوربین‌های ثبت تخلف ادامه خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: