• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-2276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مشاركت استاد دانشگاه شيراز در تاليف یک كتاب مرجع بين‌المللي

روابط عمومی دانشگاه شیراز اعلام کرد که یکی از اساتید تمام وقت این دانشگاه در پروژه تالیف یک کتاب مرجع بین‌المللی مشارکت داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، براساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شیراز، دکتر علي سلطاني، استاد تمام دانشكده هنر و معماري دانشگاه شيراز به همراه تعدادي از پژوهشگران بين‌المللي یک کتاب انگلیسی زبان در زمینه شهر هوشمند تالیف و منتشر کردند.

این کتاب با عنوان - Computational Urban Planning and Management for Smart Cities – "مديريت و برنامه ريزي محاسباتي براي شهرهاي هوشمند" توسط انتشارات بين‌المللي اشپرينگر هلند منتشر شده است .

کتاب یاد شده 482 صفحه و دربرگيرنده 26 فصل است و براي طيف گسترده اي از دانشجويان تحصيلات تكميلي و پژوهشگران شهرسازي، برنامه ريزي و مديريت شهري، مهندسي حمل و نقل، رياضيات كاربردي، علوم رايانه و علوم جغرافيا و مديريت بحران قابلیت استفاده دارد.

براساس این گزارش، سلطانی؛ استاد دانشگاه شیراز، در تالیف سه فصل از این کتاب با نویسندگانی از کشورهای استراليا، سوئد، مجارستان، ويتنام و ايران مشاركت داشته است.

اين فصل‌ها در رابطه با موضوعات مختلف شهرهوشمند شامل استفاده از كلان داده‌ها در تحليل سفرهاي دوچرخه درون شهري، توسعه مدل پيش بيني تغيير وسيله سفر براي سفرهاي منظم كاري و همچنين بهينه سازي هوشمند مسيرها و نقاط پناهگاهي در هنگام وقوع بحران است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: