• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1082-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون شهرداری شیراز:

میزان مطالعه از شاخص‌های اصلی توسعه فرهنگی است

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با تاکید براینکه میزان مطالعه از شاخص‌های اصلی توسعه فرهنگی است، ایجاد زیرساخت‌های مناسب را بسترساز ارتقاء وضعیت مطالعه در جامعه دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسین آرگیو، دوشنبه 24 تیر در مراسم آغاز عملیات اجرایی 2 پروژه فرهنگی در شیراز، گفت: ارتقاء سطح و میزان مطالعه تاثیری انکارناپذیر بر ارتقاء فرهنگ شهروندی و پیشبرد اهداف مدیریت شهری داشته و دارد.

آرگیو با بیان اینکه توسعه و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی، از مهمترین اولویت‌های شورا و شهرداری شیراز محسوب می‌شود، گفت: امسال معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز به اجرا و تکمیل پروژه‌های مختلف، بر مبنای انسان محوری، نگاهی ویژه‌تر خواهد داشت.

معاون شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: بر مبنای نگاه و اولویت شهرداری، تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های فرهنگی نظیر سینمای جوان، فرهنگسراهای فرزانگان و حکمت و همچنین احداث سالن مطالعه و نمایش بلوار یاوران شرقی، مد نظر قرار گرفته است.

آرگیو با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر شیراز در موضوع توزیع عادلانه پروژه‌های فرهنگی تاکید دارند، خاطرنشان کرد که محله‌ها و نقاط کمتر برخوردار شیراز در بحث اجرای پروژه‌های فرهنگی دارای اولویت است.

معاون شهرداری شیراز با اشاره به اجرایی شدن 6 پروژه ورزشی در این کلانشهر خاطرنشان کرد: سال آینده براساس برنامه‌ریزی‌ها، عملیات اجرایی پروژه‌های کلان و تاثیرگذاری آغاز خواهد شد.

احمد تنوری، رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز گفت: احداث سالن مطالعه اقدام ارزشمندی است که شهرداری شیراز به آن اهتمام دارد.

لیلا دودمان عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این آیین گفت: منطقه 9 شهرداری شیراز دارای بیشترین تعداد دانش‌آموز در این کلانشهر است و ایجاد یک سالن مطالعه به حتم اقدامی تاثیرگذار خواهد بود.

براساس این گزارش، عملیات اجرایی پروژه سالن مطالعه و نمایش با زیربنایی به مساحت 1600 مترمربع شامل سالن مطالعه چندمنظوره و سالن نمایش 150 نفری توسط شهرداری شیراز آغاز شد.

این پروژه در محدوده شهرک‌های والفجر، احمدآباد، امام حسین(ع)، بهاران و فرزانگان واقع در بلوار یاوران شرقی شیراز اجرایی خواهد شد که یکی از نقاط کمتر برخوردار شیراز به لحاظ فضاهای فرهنگی محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: