• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-6174-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

لزوم ارتباط صنعت با کسب و کارهای نوین

در کمیسیون کارآفرینی اتاق بازرگانی فارس بر لزوم ارتباط صنعت با کسب و کارهای نوین تاکید شد.

به ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس در نشست با کارشناسان و فعالان این حوزه که در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، گفت: امروز شرکت‌هایی موفق هستند که ایده‌های نو و نوین داشته باشند؛ همین شرکت‌ها با وجود تحریم روند رو به رشدی دارند.

امید ماهرانی با بیان اینکه هدف ما این است که ایده‌های نو را در استان فارس شناسایی به آن اهداف و مد نظر در جامعه جهانی برسانیم، گفت: ایران در چند سال آینده عضو سازمان تجارت جهانی می‌شود و اگر تحریم‌ها لغو و ایران عضو این سازمان شود، تمام شرکت‌های خارجی به سمت ایران خواهند آمد و آن روز ما باید با ایده ها و فکرهای جدید و آماده کردن زیرساختها  آنها را به سرمایه گذاری در ایران جذب کنیم .

وی با بیان اینکه مشکلات استان فارس با برنامه‌ریزی قابل حل است، عنوان کرد: مشکلات خارج از استان نیز باید بررسی شود و در این کمیسیون اطلاعاتی آماده و برای ارائه در جلسه شورای گفت‌وگو عرضه کنیم .

رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب وکارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه آمادگی داریم با برنامه‌ها و ایده‌های جدید ارتباط بین شرکتهای دانش بنیان و نو پا با صنعت را بر قرار کنیم، افزود: می‌توانیم واحدهای آرندی شرکتها را راه بیندازیم تا مذاکراتی انجام شود و به نتیجه مطلوب برسد .

ماهرانی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم اتاق بازرگانی در این دوره  بهبود فضای کسب و کار استان است، گفت: فارس در حال حاضر رتبه 5 کشور را دارد که جایگاه بسیار خوبی است اما باید این را ارتقا دهیم .

وی با اشاره به رتبه کسب و کار ایران اظهار کرد: رتبه ایران در فضای کسب و کار 128 است درصورتی که رتبه امارات 11 و رتبه عمان 78 است، باید با برنامه‌ریزی‌های جدید رتبه کشورمان را ارتقا دهیم .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس خاطرنشان کرد: در آینده در این کمیسیون ما با برقراری ارتباط بین شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، ارائه شیوه‌های بازاریابی، گسترش فعالیت شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین در بازار، ایجاد واحد مشاوره یرای شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، اعزام و پذیرش هیاتهای تجاری در زمینه کسب و کارهای نوین و شرکتهای دانش بنیان در زمینه اصلاح زیرساختهای لازم و حمایت مورد نیاز از شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین گام برخواهیم داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: