• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-2876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تجهیز بیمارستان لامرد به میکروسکوپ جراحی

عکس تزئینی است.

رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان لامرد از تجهیز این مرکز درمانی به یک دستگاه میکروسکوپ فوق پیشرفته برای اعمال جراحی مغز و اعصاب، گوش، حلق و بینی خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دکتر فریبرز غفارپسند پنجشنبه 27 تیر در جمع خبرنگاران گفت: این میکروسکپ انجام عمل‌های جراحی حساس در زمینه مغز و اعصاب و چشم، گوش، گلو و بینی را ممکن خواهد کرد.

او گفت: این میکروسکوپ جراحی به سیستم زوم دیجیتال و آنالوگ، فوکوس خودکار، تصویربرداری با کیفیت HD ، بزرگنمایی ۲۰ برابری مجهز بوده و امکان دید رنگی Florescent و آنژیوگرافی حین عمل برای انجام اعمال جراحی تومورهای مغزی، اعمال جراحی کف جمجمه، اعمال جراحی آنوریسم های مغزی و ناهنجاری‌های عروق مغز و همچنین تومورها و ناهنجاری‌های نخاع را فراهم می‌کند.

غفارپسند خاطرنشان کرد: این میکروسکوپ مجهز به دو مانیتور بزرگ ۲۹ و ۵۵ اینچی است که امکان مشاهده عمل جراحی توسط آموزش گیرندگان را فراهم می کند. با بهره گیری از حافطه داخلی، امکان ضبط فیلم های جراحی و با اتصال به شبکه اینترنت، امکان جراحی از راه دور (تله سرجری) نیز فراهم می‌شود .

رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) لامرد گفت: این میکروسکوپ با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پرشکی استان شیراز خریداری شده است.

غفارپسند اضافه کرد: نصب این میکروسکپ، امکان پیشرفت مناسبی را در اعمال جراحی خصوصا جراحی‌های مربوط به سر را افزایش داده و نیاز به اعزام بیمار برای اعمال جراحی به شیراز را کاهش خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: