• شنبه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-3076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

موفقیت پزشکان بیمارستان نمازی در درمان نوزاد مبتلا به صرع

یک جراح مغز و اعصاب از موفقیت پزشکان علوم پزشکی شیراز در جراحی و درمان بیماری صرع یک نوزاد هشت ماهه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل وبدا شیراز، دکتر محمدصادق مسعودی با اشاره به سابقه ده ساله بیمارستان نمازی در جراحی صرع، گفت: در دویست و هفتاد و پنجمین عمل جراحی بیماران مبتلا به صرع، یک نوزاد هشت ماهه مورد عمل جراحی قرار گرفت.

او انجام این نمونه از جراحی‌های موفقیت آمیز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را مهم توصیف و اضافه کرد: امروزه افتخار داریم که در نوع تشخیص و درمان بیماری صرع، تمام استانداردهای علمی دنیا با کمترین هزینه ممکن رعایت می‌شود.

این پزشک جراح در تشریح انجام عمل جراحی نوزاد متبلا به صرع، گفت: اعضای تیم جراحی بخش تشنج بیمارستان نمازی این عمل جراحی موفقیت آمیز را انجام دادند که باعث افتخار جامعه پزشکی است.

مسعودی با اشاره به اینکه، بیمارستان نمازی به دلیل فعالیت یک تیم فوق تخصصی صرع، امکان افزایش تعداد جراحی‌های انجام شده برای بیماران مبتلا به صرع مقاوم در مقابل دارو، وجود دارد، گفت: حدود بیست درصد از کل بیماران مبتلا به صرع، نسبت به دارو مقاوم هستند.

او با اشاره به هزینه بالای درمان بیماران مبتلا به صرع با استفاده از روش جراحی، لزوم حمایت نیکوکاران برای افزایش تعداد عمل‌های جراحی را یادآور شد و گفت: درمان این بیماران مانند سایر بیماری‌ها، اقدامی عام المنفعه محسوب می‌شود اما هزینه تامین قطعه الکترونیکی مورد نیاز، بالا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: