• شنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-384-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

صرف ۵۸ میلیارد ریال برای حل مشکلات آب شهر گله دار

رئیس آبفای شهر گله‌دار گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون، بیش از بیش از ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای تامین آب شرب شهروندان این شهر هزینه شده است.

سعید علی پور در گفتگو با ایسنا منطقه فارس با بیان اینکه پروژه‌های کوتاه و بلند مدتی طی شش سال گذشته در گله‌دار با هدف رفع مشکل اب شرب اجرایی شده است، گفت:  حفر، تجهیز و برق رسانی چاه آهکی شماره ۳ با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان، کف شکنی چاه آبرفتی شماره ۴ با مساعدت خیر با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان، اصلاح شبکه توزیع به طول ۱۵ کیلومتر با هزینه ای بالغ بر ۱ میلیاد تومان، بخشی از این پروژه‌ها بوده است.

او همچنین گفت: اصلاح تاسیسات آبرسانی و تعویض منصوبات چاه ها برای افزایش ظرفیت تولید با هزینه ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان، تعویض تابلوهای قدرت و راه انداز چاه ها از ستاره مثلث به سافت استارت جهت بالا بردن راندمان و کاهش خرابی الکتروپمپ های شناور، تعویض دستگاه های گندزدایی و حذف گاز کلر و جاگزینی دستگاه آبژاول با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان هم از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.

علیپور اضافه کرد: ساخت مخزن ۱۵۰۰ متر مکعبی بتنی دهنو (خیر ساز) با هزینه ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان، اجرای خطوط انتقال ورودی و خروجی مخزن ۱۵۰۰ متر مکعبی دهنو به طول ۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان، حفر یک حلقه چاه آهکی به عمق ۳۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان، کف شکنی یک حلقه چاه آبرفتی در دست اقدام با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان و اصلاح شبکه محله هورمه به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان بخش دیگری از اقدامات بوده است.

رئیس اداره آبفا شهری گله دار با اشاره به اقدامات اجرایی شده برای کاهش هدر رفت آب گفت: خوشبختانه با اصلاح شبکه در برخی مناطق شهر میزان هدر رفته آب از ۲۵ درصد به ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده است .

علیپور خاطرنشان کرد: برای برطرف کردن مشکل آب شهر گله دار با توجه به رشد جمعیت و گسترش شهر نیاز به منبع پایدار است که با پیگیری‌های انجام شده در طرح آبرسانی و انتقال آب از دریا برای این شهر بین ۵۰ تا ۱۰۰ لیتر بر ثانیه پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، بخش گله دار از توابع شهرستان مُهر در ۳۲۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: