• چهارشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-1880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

گام بلند فارس برای توسعه گردشگری

اولین نشست فعالان و دست‌اندرکاران سفر و مسئولان میراث فرهنگی فارس با هدف تدوین راهکاری برای توسعه گردشگری این استان به میزبانی هتل پرسپولیس شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس عصر سه‌شنبه 8 مرداد در نشست فعالان و دست‌اندرکاران حوزه گردشگری این استان گفت: یکی از اهداف برگزاری این نشست، بیان دیدگاه‌های کارشناسی در زمینه موانع و راهکارهای رفع موانع توسعه گردشگری است.

مصیب امیری اضافه کرد:  همکاری همه جانبه دستگاه های متولی و فعالان بخش خصوصی و برنامه ریزی صحیح در راستای بهره مندی حداکثری از ظرفیت‌های غنی استان در تمام فصول سال،  از مهمترین دغدغه‌های این بخش است.

امیری خاطرنشان کرد: با تشکیل کارگروه توسعه گردشگری فارس و تعیین هدفی مشترک، به حتم امکان برداشتن گامی بلند در زمینه گردشگری امکان پذیرخواهد بود.

محمدحسن سیادتان، رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به جلسه برگزار شده در تهران با حضور دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، از پیشنهاد مطرح شده  در زمینه اختصاص تعداد مشخصی صندلی با تخفیف ویژه در هر پرواز، با هدف ترویج سفرهای ارزان قیمت و رونق گردشگری خبر داد و اظهار داشت: موافقت این طرح توسط رئیس سازمان هواپیمایی کشور  و دستگاه های ذیربط، نویدی تازه برای صنعت گردشگری خواهد بود و می تواند در حوزه ناوگان های ریلی و زمینی نیز انجام شود.

سهراب شرفی رئیس کمسیون گردشگری اتاق بازرگانی فارس نیز با تاکید برحمایت همه جانبه پارلمان بخش خصوصی از برنامه های مرتبط با گردشگری، از همراهی آن اتاق در اجرای همایشها، نمایشگاه ها و تبلیغات خبر داد و از عدم حضور تعدادی از روسای صنوف و دعوت شدگان به جلسه گلایه  کرد.

همچنین نمایندگان ایرلاین ها نیز با بیان جایگاه خوب استان فارس در حوزه گردشگری،  به تقویت روابط فی ما بین دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری با ایرلاین ها  اشاره کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: